PRÁZDNINY 2017: NaTruc

PRÁZDNINY 2017: NaTruc
7. srpna 2017

Novinařina, je to dřina? Touto větou začíná úvodní slovo na webu nově vzniklé redakce internetového časopisu NaTruc, která na konci července hledala reportéry do svého týmu. A tak se více než 20 mladých lidí v rámci stejnojmenného zážitkového tábora vydalo na vysočinu sbírat podněty pro nové reportáže a přinést tak nevšední pohled na aktuální témata.

Záhy se však sami mohli přesvědčit, že práce v terénu není nic jednoduchého. Poněkud chladný a deštivý týden prověřil nejen jejich novinářské nátury, ale také improvizační schopnosti realizačního týmu. Pojmenujete-li totiž tábor NaTruc, může se snadno stát, že mnohé věci budou jinak, než jste předpokládali. I přes mokré boty a zablácené oblečení, unavené nohy, zavázané kotníky nebo otlačená záda od těžkých batohů, si však odnášíme mnoho zajímavých postřehů, nové zážitky a přátelství. Víme už také, jaké to je, když člověk putuje a neví, kde bude dnes spát, nebo co bude jíst. Víme i to, že i v dešti je třeba nakrmit hospodářská zvířata a postarat se, aby měla v průběhu celého roku co žrát. Víme, že pokud nezvolíme dobrou strategii, nikdy se nedostaneme na vrchol a že to, co se na první pohled zdá špatné, může v hloubce skrývat mnoho dobrého.

Odpověď na úvodní otázku tedy zní: ANO, BYLA TO DŘINA! Ale jak se říká, co nic nestojí, za nic nestojí. Takže díky, milí reportéři, udělali jste velký kus práce. Těšíme se na vaše reportáže.

Za redakční tým NaTruc

Jiřka Marková

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže