PRÁZDNINY 2017: Zlatokopecká výprava

PRÁZDNINY 2017: Zlatokopecká výprava
23. srpna 2017

Po několikaměsíční přípravě se 12 ministrantů vydalo na výpravu, na které měli objevit zlato, které se kdysi v Jeseníkách kutalo.

V sobotu ráno v 6 hodin byl sraz na nádraží ČD v Brně. Podařilo se. Chlapce po jízdě vlakem a autobusem na Videlský kříž čekala cesta, která nebyla jednoduchá. Jednak měla 12 km a také museli splnit úkol: nasbírat borůvky, což nebyl velký problém, protože jich bylo velmi mnoho Po velkém putování došli na chatu Ztracenka. Čekalo je místo, které není pokryto signálem, není tam zaveden elektrický proud a studánka je asi 200 m od chaty. Na tomto místě jsme rozehráli hru, při které bylo potřeba získat zlaté peníze na nákup rýžovacích míst - klajnů, což se povedlo.

V pondělí se pak celá výprava přesunula na turistickou základnu Annaberg nad Andělskou horu. To už chlapci byli natěšeni, protože slyšeli téct teplou vodu a zvuk splachovače. No a také dojela teta Petra, která upekla z borůvek skvělou buchtu. Pokračovala hra v kutání zlata. Ve staré opuštěné štole našli mapku zlatonosné říčky, kterou kluci vzali útokem. 184/156/172 g zlata vytěžily jednotlivé skupiny ze zlatonosné říčky. Další den přijel pan kovář Jirka a společně kovali nožíky a Zdeněk poctivě brousil. V závěru kování Jiří jednotlivým partám v tavícím kelímku roztavil zlato a kluci si podle libosti odlili srdíčko nebo křížek.

A jak už to tak mezi chlapci bývá, zlaté výrobky samozřejmě někteří poztráceli, ale to je riziko podnikání. Další den jsme navštívili Karlovu studánku a předposlední den si zahráli „Zlatokopecké hry“. Poslední večer jsme poděkovali Bohu a Panně Marii při mši svaté v kostelíku sv. Anny a slavili poslední večer okusováním pečených vepřových kolen a udělováním diplomů.

Máme za to, že chlapci trochu povyrostli v osobních vztazích a také ve vztahu k Ježíši Kristu prostřednictvím modliteb a mší svatých. Je potřeba moc poděkovat Zdeňkovi Kyjovskému, Honzovi Doležalovi, našemu „doktorovi“, Vítkovi Hanákovi, Petře Tůmové za skvělou vařbu, Matoušovi Pažourkovi, kteří skvělou spoluprací dokázali klukům vytvořit hezké a podnětné prostředí tábora.

FOTOGALERIE

Jaroslav Němec

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže