Pražské jaro: Dramaťák a Kreativ

Pražské jaro: Dramaťák a Kreativ
4. května 2017

Kroužek Kreativ a Dramaťák měl letos mimobrněnskou víkendovku. V sobotu 29. 4. jsme odjeli do Prahy. Chtěli jsme obdivovat její krásy a zažít při tom také nějaké dobrodružství.

Během soboty pršelo, my jsme se ale skryli ve Šternberském paláci a kochali se sbírkou středověkého umění. Poprvé jsme si prošli Pražský hrad a Karlův most. 
V neděli jsme opět stoupali po zámeckých schodech na Hrad. Naše kroky mířily do katedrály sv. Víta na mši. Gregoriánský chorál se mísil s vůní kadidla, vznešená atmosféra a historie místa na nás hluboce zapůsobila. Po obědě bylo před námi celé dlouhé odpoledne a nikdo nevěděl, jaký bude program. Otázek přibývalo. Co budeme dělat? Nikdo nevěděl... Čas jsme si zkrátili malováním triček a návštěvou výstavy amerického fotografa Steva McCurryho.  Odpovědi se nám dostalo až v podvečer ve středověkých sklepních prostorách poblíž Novoměstské radnice. Zahrajeme si únikovou hru o Karlu IV. a pokusíme se přijít na jeho tajemství! Po hodině luštění a zábavného napětí jsme si byli jistí, že nám to podařilo! Tento den jsme zakončili romantickou procházkou podél Vltavy, ve které se odrážela světla lamp a záblesky ohňů filipojakubské noci. V pondělí jsme se projeli parníkem, který náš výlet zakončil. Během této cesty jsme toho hodně viděli a byli jsme pyšní, že máme krásnou zemi a tak přenádherné hlavní město.
Jitka Kotrašová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže