Předvánoční animátorské setkání

Předvánoční animátorské setkání
22. prosince 2016

„Vítejte na palubě našeho speciálního letu. Jménem naší společnosti Salesiání letí vám přejeme příjemný let.“ Ve čtvrtek 15. 12. se animátoři a zaměstnanci sešli v předvánočním čase, aby se pokusili Grahamovi splnit další z jeho tajných přání – podívat se na Severní pól.

Všichni cestující se usadili, personál provedl bezpečnostní instruktáž a zkušení piloti s námi vzlétli do oblačných výšin. Let probíhal hladce. Pilot zahlásil, že se právě nacházíme nad Grónskem, když v tom najednou události nabraly rychlý spád – zvuk rolniček, prudký náraz, tma, panika... „Vážení cestující, zachovejte klid, není důvod k panice,“ zaznívalo z úst letušky. „Z pod sedadel si pro jistotu vyndejte záchranné vesty a připravte se do vyčkávací pozice!“ Co se stalo jsme pochopili v zápětí, když jeden z pilotů přinesl paroží s rolničkami a kožešinu, které uvízly v motoru. Grahame, teď je jisté, že Santa existuje – nebo snad existoval?

Záchranná akce na sebe nenechala dlouho čekat. Naštěstí se nám podařilo najít všechny části sražených sobů a znovu je slepit dohromady. Pobyt ve vymrzlém Grónsku nám zpříjemnily také svařené nápoje, které jsme si mohli připravit v Iglů baru pohotově nachystaném přítomnými inuity.
Abychom se zahřáli, žhavili jsme mozkové závity při hledání odpovědí na záludné otázky speciálního vánočního kvízu. Po slovech díků za dobře odvedenou práci v tomto školním roce nastal čas pro společná setkání, povídání a ujídání z nachystaného rautu.

Přesto, že se nám nepodařilo Grahamovo původní přání splnit, ukázalo se, že i cesta, může být cílem. Díky chuti někoho potěšit, jsme pro sebe získali mnohem více – společně strávený čas, radost a nové zážitky. A to je přece nejenom smyslem letošních animátorských porad či Vánoc...

Lenka Drexlerová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže