Rozloučení s Grahamem

Rozloučení s Grahamem
31. května 2017

Poslední čtvrtek v měsíci patří animátorským poradám. Smutným údělem měsíce května je fakt, že se vždy jedná o poslední poradu v roce. Ta se tentokrát opravdu nesla ve smutečním duchu, neboť jsme se loučili s naším plyšovým společníkem Grahamem - symbolem letošních animátorských porad.

Kdo se během roku pravidelně pohyboval ve středisku, mohl si všimnout „vysmátých“ skupinek animátorů chystajících se vyrazit na společné dobrodružství s baculatým oranžovým plyšákem Grahamem. Tyto výpravy měly za cíl nejen splnit životní přání „na smrt nemocného“ plyšáka, ale především propojit animátory, kteří se ve středisku běžně nesetkají, skrze společný nevšední zážitek. Grahamovy poslední měsíce se nám podařilo udělat opravdu zajímavými – jen se podívejte. Smutná předpověď se ale opravdu vyplnila. Pár dní před květnovou poradou se Grahamův zdravotní stav výrazně zhoršil a den na to Graham své nemoci podlehl.

Květnová porada tedy začala smutečním obřadem, kde jsme se rozloučili s Grahamem a zavzpomínali na společné chvíle a dobrodružství. Pietu udělal nezapomenutelnou především pěvecký výkon Jendy a Zukyho, jenž v mnohých vyvolal opravdu silné emoce; a osobní rozloučení Davida, jenž pohřební akt symbolicky zakončil. Z Grahamova dopisu na rozloučenou bylo znát, že nás opouští nerad, ale s vděčností za společné chvíle a klidem v srdci. Jeho poselství k nám si snad uchováme ještě dlouho a i v budoucnu budeme společnými zážitky navazovat vztahy a prohlubovat přátelství. Jak napsal Graham, všechen potenciál máme dávno v sobě.

Zbytek porady se již nesl ve všedním duchu. Nejprve jsme si připomněli akce, které nás čekají v měsíci červnu a informovali jsme se o novém zákoně o kouření a návykových látkách. V sekcích jsme dále řešili praktické věci spojené s koncem školního roku – hodnocení ročních plánů kroužků, dopisování třídních knih, zhodnocení ORCu a naší práce v něm, provoz střediska a ORCu v posledním týdnu školního roku aj. Poradu tradičně zakončilo chutné občerstvení, tentokrát ozvláštněné sladkou tématickou tečku.

Ondřej Zuky Zukal

Jak celá porada probíhala se můžete podívat v naší fotogalerii.

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže