Touha, čekání, dar...

Touha, čekání, dar...
7. prosince 2016

Každý jsme postavičkou velkého příběhu v nekonečném koloběhu toužení, čekání a obdarování. Celý náš život je vlastně Adventem. Za touhle myšlenkou vyrazilo dvacet mladých lidí do Čučic na víkendovou duchovní obnovu s názvem LOADING: please wait.

Je pátek večer. Pro většinu začal víkend jako každý jiný, ale pro nás rozhodně ne. Někteří již tradičně, jiní úplně poprvé, ale všichni společně jsme vyrazili na adventní duchovní obnovu do Čučic. Plni očekávání a otázek, ale s jasným cílem: Ztišit se a udělat něco pro vztah s Pánem.

Během víkendu, který byl velmi pestrý, jsme měli možnost pojmenovat si svoje touhy, ztišit se a popřemýšlet na procházce krásnou přírodou, vybít svoji energii při move pointu, popovídat si u společné poobědové kávy, vyzkoušet svoji trpělivost a kreativitu při tvoření mandal, zažít modlitbu růžence pod hvězdnou oblohou, rozjímat nad texty evangelia, zhlédnout zajímavý film, zajet na hlubinu při modlitbě chval, sdílet svoje prožitky ve večerní čajovně, slavit společně eucharistii a mnoho dalšího.

Jsem přesvědčená, že každý z nás si z tohoto víkendu odvezl plno zážitků, možná odpovědi na dlouho kladené otázky nebo inspiraci pro hlubší prožití adventu. Díky všem za společně prožitý čas.

Klárka Urbanová

 

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže