Vedoucí táborů mají ŠLE

Vedoucí táborů mají ŠLE
8. března 2017

Přihlašování na tábory vrcholí a také jejich příprava je v plném proudu. Jednotlivé týmy nezahálí a kromě programu pracují i sami na sobě – v sobotu 4. 3. si celá řada vedoucích a animátorů opatřila ŠLE (Školení letních expertů) a to znamená, že teď už neztratí gatě, ani na táboře.

Den plný workshopů, vzdělávání, vzájemné inspirace a setkávání, jehož hlavním cílem bylo osvěžit si před letními tábory důležité znalosti.
Hned z rána jsme si pod vedením zkušených lektorů připomněli základy první pomoci, vyzkoušeli si obvazové techniky, resuscitaci i různé polohy. To vše proto, aby se z nás záhy stal záchranářský tým střediska, který se během zbytku dopoledne musel vypořádat s nejednou prekérní situací. Vše jsme ale zvládli a i když doufáme, že nic z toho nebudeme muset na táborech využít, věříme, že teď už zase o něco víc víme, jak na to.
Po obědě jsme se podívali na zoubek hrám – nejen, že jsme navzájem sdíleli tipy na oblíbené hry, ale zaměřili jsme se i na to, jak se hrou pracovat, aby byla skutečným esem v rukávu.
Na své si přišli také kuchaři i ti, kteří zatím jen opatrně kroužili kolem netradičního sportovního vybavení, které ve středisku máme. Zatímco na hřišti se běhalo, házelo a vískalo, kuchaři už teď spřádali plány, jak se postarat o to, aby nám na táborech chutnalo.


Vedoucí táborů už mají své ŠLE. Naše tábory mají styl. A všichni už se na ně těšíme.

Lenka Drexlerová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže