Zahrada dobra: výzvy pro postní dobu

Zahrada dobra: výzvy pro postní dobu
1. března 2017

Postní aktivita pro mladší i starší návštěvníky salesiánského střediska: vylosujte si svou výzvu a zasaďte po jejím splnění jednu rostlinku do naší Zahrady dobra, která se nachází v prostoru Volné oratoře. 

Jen z dobrých skutků, které do světa zasadíme, vzejde časem velké dobro a požehnání pro nás i ostatní.

Postní doba je tu a bude trvat až do půlky dubna. To je docela dlouhá doba na to, abychom v ní udělali něco výjimečného a připravili se tak na Velikonoce. Proto jsme se rozhodli, že zde v Oratoři vysadíme zahradu dobra, kde každé semínko bude znamenat nějaký dobrý skutek, který někdo z nás vykonal. Tím chceme dělat svět lepším místem, radost druhým a také Bohu, který o Velké noci vstal z mrtvých. Přidej se k nám, vylosuj si svoji výzvu a zasaď semínko do naší zahrady dobra. Určitě i z tvého dobrého skutku vzejde za čas krásná rostlina dobra.

JAK SE MŮŽEŠ ZAPOJIT I TY?

1. krok

Řekni si: „JDU DO TOHO“ a vylosuj si nějakou výzvu.
Můžeš si vybrat z několika možností – zaměření výzvy (duchovní nebo dobré skutky) a její náročnosti (lehká, střední a těžká). Pak stačí už jen losovat z připravené nádoby a zbytek nechat náhodě.

2. krok

Zamysli se nad tím, jak výzvu nejlépe splnit a pusť se s chutí do toho.

3. krok

Pokud máš výzvu splněnou (u těžkých stačí, pokud se ti dlouhodobé úkoly daří plnit už alespoň týden), můžeš přejít k zasetí svých dobrých skutků:

  • najdi si semínko, které je označené stejnou barvou, jakou měl lísteček s tvým úkolem
  • nech si poradit, na které místo a jak můžeš semínko zasadit
  • místo označ malou vlaječkou, ať ostatní vědí, kde je
  • pak už můžeš sledovat, jak se semínkům v naší společné zahradě daří růst

Pokud máš zasazeno, můžeš si vybrat novou výzvu. Záleží jenom na Tobě, kolika výzev se do Velikonoc chopíš a kolik dobra zaseješ.


Co se stane, když losuješ podruhé a vylosuješ si výzvu, kterou už jsi splnil?
V takovém případě můžeš lísteček složit a zase vrátit do osudí a losovat ještě jednou. Pokud máš ale chuť jít do stejné výzvy ještě jednou, nic ti v tom nebrání.

Co když si vytáhneš něco, co opravdu nechceš nebo nemůžeš splnit?
Pak můžeš zkusit losovat ještě jednou. V ruce tak budeš mít dvě výzvy, ze kterých už si ale jednu musíš nechat. Mysli při tom i na to, že nás víc posouvají ty činy, které pro nás nejsou tak snadné a vyzývají nás k překonání určitých překážek.

Koordinátor aktivity: Lenka Drexlerová

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže