Dámská jízda - s vařečkou i štětcem

Dámská jízda - s vařečkou i štětcem
23. ledna

Od soboty 13. do neděle 14. ledna jsme si v oratoři užily VÝTVARNOU PŘESPÁVAČKU PRO HOLKY pod vedením Kláry, Lenky a Mileny. Na 20 holčiček čekal po seznamovací hře pestrý program: začaly jsme pečením muffinů, a to bezlepkových - ze solidarity s dvěma kamarádkami ...

Nešlo to však jednoduše, cukrářky pracovaly ve dvojici se svázanou rukou, a rozklepávejte vajíčko levačkou! Zatímco se nám muffiny pekly v troubě, přesunuly jsme se do výtvarky, kde nás čekalo několikafázové vytváření obrazu. Srdíčka znázorňující pestrost nás samých se nám tak povedla, že si v podvečer zasloužila schodištní vernisáž s doprovodným komentářem jednotlivých autorek. Po svačince jsme si venku zahrály hru a pak už jsme se těšily na keramickou dílnu, kde jsme inspirované příběhem o dvou sestrách tvořily originální reliéfy z keramické hlíny. Večeře z Báčovic boloňského hrnce do umělkyň padla jako do studny. 

"Při večerním hodnocení jsme si uvědomily, jaká je ta naše životní cesta zábavná a kolik na nás čeká v našem ženském prožívání krásných momentů, které si ještě pořádně užijeme."

 

Ale pak už se dvacet malých larviček plných zážitků zavrtalo do spacáků a pohádkový Karel Jaromír s dvanáctihlavou saní je dovedl do limbu. V neděli ráno na nás čekala snídaně poživatelných, méně poživatelných i drasticky kakaových muffinků, společně vyšlapané srdíčko v čerstvě napadaném sněhu, blahopřání narozeninovým oslavenkyním a …odpočítávání do další holčičí přespávačky!

Milena Alday Delgado

Fotogalerie:

Výtvarná přespávačka - fotky

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže