Děti z muzikálu řádily v Rosicích

Děti z muzikálu řádily v Rosicích
1. března

"Jsme rodina!" - tak zněl název hymny muzikálové víkendovky, kterou jsme prožili na konci února v Rosicích. Jako bráchové a ségry, s tátou Jákobem a úžasným pestrobarevným pláštěm...  Inspirovali jsme se totiž muzikálem A. L. Webbera o Josefovi a jeho bratrech.

Hned na začátku průšvih. Zmrzlí a hladoví po cestě přicházíme do rosického zámečku, kde nás čeká taťka Jákob s večeří - a nemáme s sebou nejmladšího bratra Josefa! Rychle si vymyslet nějakou výmluvu, kde se tátův miláček ztratil... Nakonec jsme se shodli na nejpravděpodobnější verzi smyšleného příběhu a přesvědčili tátu, že Josef byl ve vlaku zatčen policií, protože pašoval drogy!

Táta Jákob a spol.

Pak už jsme biblický příběh uvedli na pravou míru, dostali ho na prkna, která znamenají svět, a poprali se s nelehkou písní z originálního muzikálu. Roli "sexy kluka" v barevném plášti vzal na sebe Samuel. Všechna čest i bratrům, kteří se naučili zpívat zpaměti krkolomnou řadu šestnácti barev pořád dokola.

Nebylo to ale zdaleka jen o Josefovi. Užili jsme si i ukázku z Olivera Twista a taneční sólíčka do naší choreografie A-B-C. Velkým trhákem celého víkendu byly vyprávěné improvizace, většinou v režii Lidušky a Máji. V sobotu večer tomu daly korunu strhujícím thrillerem "Rozverná krysa".

Improvizovaná show "Rozverná krysa"

Večer jsme se scházeli v rodinném kruhu a ze srdce děkovali za tu lavinu zážitků, která se na nás valila. Jako rodina jsme také jedli z jedné misky, což byl symbol naší rodinné soudržnosti. Táta Jákob nám k tomu hrál na kytaru a radost z toho, že jsme spolu, nám nedovolovala usnout ani po večerce :-)

Teploty se i v neděli držely pod nulou, ale to nám nezabránilo roztančit to tradičně i na vlakové zastávce cestou domů. A-B-C v péřových bundách byl takový vtipný medvědí tanec. Ve vlaku už bylo na tancování málo místa, tak se aspoň zpívalo. Prostě muzikál. A teď jsou ještě před námi čtyři měsíce společných setkání na muzikálovém kroužku, máme se na co těšit!

Anežka Hesová

 

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže