Hraniční téma animátorské porady

Hraniční téma animátorské porady
30. ledna

Zatímco přes dva milióny českých občanů sledovalo o posledním lednovém čtvrtečním večeru prezidentský duel na České televizi, animátoři ze střediska debatovali také. A jestli jste zrovna u televizních obrazovek přemýšleli o ochraně našich hranic, vězte, že animátoři v tu chvíli o svých hranicích přemýšleli také.

Co animátor může a nemůže?
Kde je ta pomyslná hranice mezi animátorem a dítětem?
Má být animátor spíše přítelem, nebo učitelem?
Jak tyto dvě role skloubit dohromady?
Jak být dobrým vychovatelem a zároveň dobrým přítelem?

DSC_0036

Během porady padlo mnoho otázek tohoto typu. Nalézt k nim odpovědi nebylo zrovna jednoduché, což bylo právě předmětem řízených diskuzí. Porady jsou od toho, abychom se mohli jako animátoři stále zlepšovat. Abychom společně nalézali ta nejúčinnější řešení problémů. Jenže co by nám to pomohlo, kdybychom sami animátoři netvořili společenství? Proto nechyběl prostor i pro neformální diskuzi při dobrém jídle, které jsme zapíjeli výborným kakaem.

Nerad bych opomněl mši svatou, kterou animátorská porada symbolicky začala a na níž jsme slavili svátek Obrácení svatého Pavla. V kostele jsme si poslechli jednak Liborovo kázání o jednom z možných způsobů, jak číst bibli, jednak originálně zpracovanou přednášku Jirky Baláše na zdánlivě jednoduché, zato však hutné téma „animátor“.

Z porady, na níž byly hranice nejskloňovanějším slovem, pak každý radostně upaloval. Do svých domovů.

Jan Kapounek

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže