Hudební přespávačka v Karibiku

Hudební přespávačka v Karibiku
20. března

V sobotu 10. března jsme se ze střediska vydali za hranice všedních dnů do Karibiku. Na palubě nás přivítal kapitán, letušky nabídly malé občerstvení, seznámili jsme se se všemi cestujícími a vyrobili jsme si prototyp našeho letadla, se kterým jsme záhy přistáli na hřišti.

Skrze živé obrazy jsme zažili Karibik na vlastní kůži, jedni se opalovali, jiní hráli na pláži karty nebo volejbal či pózovali na originální fotky. Naučili jsme se tanec k písničce Čokoláda, která nás provázela celým pobytem.

DSC_0148

S pomocí boomwhackerů jsme se podívali do džungle, museli jsme si ale dávat pozor na hady a domorodce. Od dalšího hudebního programu nás neodradila ani tropická bouře, zahráli jsme si písničku o kokosových palmách a doprovodili ji na dřívka, bubny a zvonkohry. Z našich obkreslených a vybarvených rukou jsme složili houslový klíč. Po večeři jsme se přesunuli do sálu pod kostelem, který se na chvíli změnil ve strašidelné městečko Palermo, kde řádili tři zákeřní krvežízniví vrahové. Ti byli ale dopadeni, a tak jsme si zazpívali a zatančili Čokoládu tentokrát ve tmě se svítícími různobarevnými náramky. Po tomto nabitém dni bylo při večerní modlitbě opravdu za co děkovat.
 
V neděli jsme po krátké rozcvičce, vydatné snídani a úklidu šli do kostela na mši svatou. Před besídkou jsme si ještě stihli zopakovat čísla na vystoupení, sníst výborné řízky, které pro nás připravila Peťa, a pohrát si s kamarády.
Naším vystoupením jsme zpestřili skladby jednotlivců na klavír a kytaru, jejichž čísla byla velmi povedená a oceněna mimořádným potleskem nejen z řad rodičů. Na konci besídky jsme přistáli zpět v České republice. Ze surovin, které jsme získali za každé nacvičené číslo během víkendu, nachystali lektoři vynikající exotický koktejl pro všechny zúčastněné, aby se nikomu po Karibiku nestýskalo.

Ludmila Šikulová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže