Martinská slavnost přitáhla děti i dospělé

Martinská slavnost přitáhla děti i dospělé
9. listopadu 2017

Místo sněhu přinesl svatý Martin drobné mrholení. Přesto se na tradiční Martinské slavnosti sešlo více než 500 návštěvníků. A nebyly to zdaleka jen malé děti!

"Prostě ta atmosféra" listopadového večera se světýlky, hudbou a příběhem svatého Martina oslovuje všechny věkové kategorie. Možná i to trochu nepříjemné počasí k tomu patří. Tím víc chutná svařák a domácí dýňová polévka. Na letošní Martinské slavnosti se navíc objevily dva teplomety, takže zima byla jen žebrákovi v divadelním zpracování martinské legendy. Ten ale dostal polovinu Martinova pláště a příběh dopadl jako vždy oslavou štědrosti, vítězstvím soucitu a lásky.

Martinská slavnost 2017

Martinův kůň, který je vždy středem pozornosti, byl z hojné účasti na akci trochu vyděšený. Dokonce nám v amfiteátru nechal po sobě "dáreček". Martin se s ním pak raději vrátil do nebe a my do svých domovů. Snad si každý odnesl z Martinské slavnosti něco hezkého. Děti omalovánky a vzpomínku na kouzlo lampionového průvodu, dospělí příjemný zážitek ze setkání s přáteli a ujištění, že naše kultura stojí na poctivých základech dobra.

Anežka Hesová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže