Na velikonočním tvoření se střílelo

Na velikonočním tvoření se střílelo
29. března

V úterý 27. 3. byl v salesiánském středisku vidět neobvyklý jev. Děti střílely na zajíce. Ne že bychom týrali zvířata nebo dokonce k tomu nabádali děti! Šlo o zábavnou aktivitu v rámci letošního VELIKONOČNÍHO TVOŘENÍ. Zajíc byl papírový a střílelo se pomocí stříkaček naplněných barevnou vodou. Byla to dobrá legrace.

Kdo chtěl střílet na zajíce, musel však splnit jednu podmínku: navštívit alespoň tři stanoviště velikonočního tvoření. Nabídka byla velmi pestrá. Sportovně nadaní absolvovali velikonoční slalom a běh. Jiní se zapojili do tradičního pletení pomlázky. Uvnitř střediska se barvily vajíčka, vyráběl se i balzám na rty, velikonoční ozdoby a vazby, různé ozdobné krabičky, náhrdelníky a také sůl do koupele. Na své si přišli i milovníci jídla při tvorbě čokoládových preclíku a kuřátek ze sušenek. Možná, že nejedno dítě potají ochutnalo popcorn používaný k výrobě ovcí.

Velikonoční tvoření 2018

Potěšil nás velký zájem účastníků. Při odchodu bylo vidět nejen děti, ale i dospělé, jak se úsměvem vrací domů se svými výrobky, které jim pomohou vytvořit velikonoční atmosféru.

Vlastimil Vajďák

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže