Kapitáni hodnotí PHML 2017

Kapitáni hodnotí PHML 2017
12. prosince 2017

V podzimním termínu proběhl další ročník tradiční Podzimní hokejbalové miniligy (PHML). Soutěže se zúčastnilo celkem pět týmu, jmenovitě HC Šufani, OLD SB, Starci, Stadec M Käärme a HBC Dynamo Žabovřesky.

Na poslední příčce skončilo družstvo střediska HBC Dynamo Žabovřesky. „Nebyla to jednoduchá sezóna. Potýkali jsme se s problémy s brankářem, naštěstí nám ale výborně zachytal Tomáš Paulík a spoustu zápasů jsme odehráli celkem vyrovnaně. Bohužel nám chyběla psychická jistota vzadu a kvůli tomu dopadl ročník tak, jak dopadl. Příští rok chceme pomýšlet na medailové příčky, už letos jsme zapojili spoustu nových hráčů a věříme, že budeme opět pro soupeře těžkým protivníkem,“ prohlásil kapitán Dynama Kryštof Severa.

Po vyrovnané základní části postoupila do vyřazovacích bojů čtveřice mužstev, která vytvořila dvě semifinálové dvojice. Těmi byly HC Šufani – Stadec M Käärme a Starci – OLD SB. Starci a Šufani splnili papírové předpoklady a zaslouženě postoupili do finále. „Na soupeři bylo jasně vidět, že má se soutěží velké zkušenosti. Také mu pomohla lepší fyzická připravenost,“ řekl po neúspěšné sérii kapitán SMK Jan Zouhar.

Duel o třetí příčku mezi OLD SB a Stadecem dospěl do prodloužení, v jehož první půlce nasázelo OLD SB tři rychlé branky. Tento tým tak dosáhl na bronz. „Skutečně jsme se vyhecovali a bojovali o medaili. Nicméně pozitivně mohu hodnotit jen první třetinu a prodloužení. Pozitivně musím ocenit kvalitu protihráčů, kteří nám nedali nic zadarmo,“ uvedl spokojený vůdce OLD SB Richard Závodský st.

Finálové měření sil mezi Šufany a Starci přineslo velké drama. Hokejbalisté Starců dlouho drželi náskok 1:0 a 2:0, v závěru základní hrací doby ale Šufani díky přesilovkám vyrovnali. Následovalo prodloužení, v němž první poločas zvládli lépe Starci po trefě kapitána Radka Holíka. Druhá půle nabídla snahu Šufanů o dohnání ztráty, což se jim nakonec podařilo. Patnáct sekund před koncem prodloužení dostal míček do sítě Roman Řezáč a rozhodnout musely samostatné nájezdy.

V dovednostní disciplíně dlouho kralovali gólmané Petr Doležel a Adam Odstrčilík. Rozuzlení výsledku proto nastalo až v sedmé sérii nájezdů, kdy svůj pokus proměnil Holík. Odstrčilík se pokusil míček vypíchnout, nicméně soupeř stáhl míček do bekhendu a poslal jej do odkryté branky. Protože Jiří Trötzmüller posléze nezamířil přesně, mohli Starci slavit.

„Základní částí jsme prošli bez výrazného klopýtnutí. Pár bodů jsme sice ztratili s OLD SB, ale i přesto jsme základní část vyhráli. V letošním turnaji se nám podařilo sestavit dostatečně početný a herně vyvážený tým, což jsme zúročili ve finále, kde jsme nastupovali ve třech formacích. Samotné finále bylo dramatické do posledního okamžiku. Rád bych pochválil všechny hráče za skvělý výkon a herní projev po celou dobu turnaje,“ komentoval Holík jízdu svého celku.

Jsem rád, že se letošního ročníku PHML zúčastnilo téměř 50 hráčů, kteří i přes nepřízeň počasí bojovali o prvenství v PHML. Veškeré neshody, které se objevily na začátku ligy, se podařilo urovnat, a tak hráči mohli prožívat krásné sportovní okamžiky. Děkuji kapitánům za spolupráci při domlouvání zápasů a rozhodčím, kteří odpískali většinu zápasů. V příštím roce se těším na jarní obdobu PMHL, kterou je hokejbalový turnaj Fofr Cup.

Dominik Janko

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže