Potáborové setkání Lovci mamutů

Potáborové setkání Lovci mamutů
17. října 2017

Krásná podzimní sobota nás vylákala k setkání táborníků z letního příměšťáku Lovci mamutů. Čekalo nás putování překrásným krajem kolem Veverské Bítýšky. Na vlastní kůži jsme pocítili znatelný rozdíl mezi vlídným sluncem kolem Brněnské přehrady a ledovým větrem drsného pravěku.

O tom, že se spoléhat můžeme pouze na svůj um a důvtip nás ubezpečil Moudrý stařešina, kterého jsme potkali na opuštěném vrcholu mezi vyvřelými balvany poblíž Lažánek.

„Každý z vás má od Boha svěřenou vlastní moudrost, je na vás ji objevit a starat se o ni. Není to starost jen na chvíli, je to péče na celou cestu životem.“ Těmito slovy nás přivítal a vyzval, ať si každý najde mezi kameny vejce, které naši moudrost znázorňovalo a vyrobí pro něj z přírodnin ochranný obal, který vejce bude ochraňovat po zbytek cesty.

Teprve poté jsme se mohli vydat na cestu. Prodírali jsme se hustým mlázím, lovili v jezírku obraz našeho tábora, získávali jsme březovou kůru na podpal, rozdělali oheň křesadly, podrobili naši vaječnou moudrost zkouškou spuštěním na lanovce ze skály a uvařili si báječnou bramboračku.

Vejce, která zdárně přežila naše putování, byla upečena v popelu a nabídnuta všem, stejně jako naše moudrost má sloužit ne jenom svému majiteli, ale všem.

Náš výlet se báječně vydařil, a navíc jsme poznali další kousek malebného brněnského okolí.


Ztráty:
- tři vejce (z toho jedno skončilo v bramboračce, dvě padly po cestě)
- jedno válečné zranění při přípravě proutěného košíčku na vejce – ale Dan je opravdový hrdina, viď…. Dane. Maminka ho prý pustí i příště.

Lenka Honecová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže