Proškolení a s dveřmi dokořán

Proškolení a s dveřmi dokořán
18. září 2017

V rámci úvodního školení pracovníků salesiánského díla v Brně-Žabovřeskách bylo představeno heslo školního roku 2017-2018: DVEŘE DOKOŘÁN. Má vyjadřovat naši ochotu otevřít se sobě navzájem i okolnímu světu.

V sobotu 16. září se zaměstnanci a animátoři setkali na tradičním školení bezpečnosti a první pomoci, seznámili se s novinkami a sladili noty pro nový školní rok. Hned v začátku dne se nám podařilo roztančit celý sál pod kostelem a k dobré náladě přispěla také bohatá snídaně, na které se mnozí účastníci podíleli svým sladkým příspěvkem.

Animátoři tančí

V rámci vzdělávací akce "Středisko v ohrožení" jsme si vyzkoušeli, jak se zachovat v případě požáru, nehod, úrazů a nově bohužel také při teroristickém útoku. Před fiktivním útočníkem se nám všem podařilo uniknout nebo se schovat, a tak nemuselo dojít k přímému boji. Pevně doufáme, že ve skutečnosti nás takové dobrodružství nečeká.

Zato věříme, že nás čeká velká spousta aktivit, kroužků, víkendovek a příležitostných akcí, na které se už teď těšíme. Animátorské porady se ponesou v duchu většího zapojení všech účastníků, animátoři se budou sami podílet na programu, modlitbách, přípravě rautu apod. V čele sportovního oddělení bude stát nový vedoucí Dominik Janko (na fotce uprostřed).

Dominik moderuje sportovní skupinku

Při závěrečné mši jsme naše úsilí svěřili pod Boží ochranu a ti, kdo měli odvahu, udělali první dva konkrétní kroky k naplnění letošního hesla. Před námi se teď otevírá nový školní rok a my se otevíráme tomu, co nám přinese. S dveřmi i srdcem dokořán.

Anežka Hesová

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže