Veselé historky ze Zelňáku

Veselé historky ze Zelňáku
12. prosince 2017

Od 4. do 6. prosince salesiánské středisko přesídlilo na vánoční trhy na Zelňáku. Pokud jste se za námi nestihli zastavit na náš vánoční stánek, rádi vám zprostředkujeme pohodu a příjemnou atmosféru článkem, pojďte se s námi zahřát.

Již třetí rok máme příležitost prezentace a prodeje drobných výrobků a zároveň možnost pozdravit se s návštěvníky vánočních trhů. Letos jsme místo klasického uzavírání adventu spíše advent otevírali, úspěch zaznamenaly adventní věnce a také se mohli více zapojit animátoři, kteří jinak na Vánoce jezdí domů.

Během 3 dnů se zde vystřídalo celkem 29 směn, některým se na stánku líbilo tolik, že měli směn i více a dohromady jsme zajistili 30 hodin provozu stánku. A co všechno se přihodilo? Zdeněk Jančařík přinesl celou krabici pizzy, kterou mu cestou na stánek někdo strčil do ruky, Vlastík prodal zvonek, který v keramice sám vyráběl a někdo má takový obchodní talent, že prodal i svíčky samotné, bez adventního věnce. Směny si klíček od stánku předávaly tak, že si ho doma házely z okna do okna, někdo si klíček odnesl i pryč, takže zase následovalo pátrání v nočním Brně. Když jsme klíček poslední den vraceli, bylo už pozdě a dotyčný říká ostraze trhů, že vrací klíček od "nejhoršího stánku", měli jsme stánek totiž nejhornější :-)

Těšíme se na trhy zase příští rok, některým z nás ještě zní v uších ta hypnotizující melodie z kolotoče, který s naším stánkem sousedil, stálo to rozhodně za to! Udělali jsme spoustě lidem radost, atmosféra na stánku byla jedinečná a radost je vždycky ten nejlepší obchodní artikl. Díky Vám všem!

Pavel Melichárek

Související galerie

Středisko mládeže          Farnost

Facebook střediska mládežeFacebook farnosti Brno-Žabovřesky

             ORC        

Facebook střediska mládeže