Kaple všech svatých Troubsko

Troubsko – kaple Všech svatých

V této kapli na jednom okně je vitráž sv. Jana Boska. Byla zhotovena v roce 1959 a dárcem byl kněz Edvard Gryce. Vznik kaple a historii si můžete přečíst v této vitríně.


Tato kaple v okrajové části Brna může připomínat Don Boskovo putování po Turíně (v 

Itálii) se skupinou chlapců, kterým se začal věnovat a ještě neměl žádný pozemek na hry, dům, školu ani kostel. Takzvaná „putující oratoř“ několikrát měnila místo, protože všem v okolí brzy vadil křik, jásot, zpěv a dovádění chlapců. Nejkratší pobyt byl u kostela sv. Petra v okovech se hřbitovem – pouze jednu neděli. Byly to těžké chvíle pro Dona Boska, ale on se nevzdal, i když ho někteří pomlouvali a považovali za blázna. Z nepatrných začátků vzniklo velké dílo a po celém světě jsou jeho následovníci salesiáni, salesiánky, salesiáni spolupracovníci a kolem třiceti dalších složek salesiánské rodiny


V současnosti prožíváme náročnou dobu.
Jsem vytrvalý/á v dobrém za každé situace?

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Odstartovali jsme první adventní jarmark v naší farnosti. Podívejte se na krásné fotky, které prozradí parádní atmosféru.
Zobrazit Stalo se  
Těsně před začátkem adventu se v naší farnosti konalo tvoření adventních věnců. A že to byla krásná akce můžete vidět z fotografií.
Zobrazit Stalo se  
Srdečně vás zveme na tradiční roráty v naší farnosti. Konají se každé úterý od 6.30. Děti jsou zvány zvláštním způsobem.
Zobrazit Připravujeme  
Ve středu 7. prosince 2022 proběhne v naší farnosti tradiční Žabovřeské rozmlouvání. Tentokrát se můžeme těšit na pana Pavla Fišera, kandidáta na prezidenta. Všichni jste srdečně…
Zobrazit Připravujeme  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...