KDYŽ NĚCO KONČÍ, NĚCO NOVÉHO ZAČÍNÁ

Když něco končí, něco nového začíná…a to platí i o naší Pastorační radě.

Letos v červnu končí Pastorační radě pětiletý mandát a od září zasednou do pomyslných křesel nové tváře, které jsme si zvolili v dubnových volbách.

Oficiální jmenování nové Pastorační rady a předávání dekretů proběhlo na Dni farnosti na konci května. Hned týden na to, v neděli 2. června, se setkali členové obou rad, aby si předali zkušenosti, posdíleli nápady, podněty a vzájemná očekávání.A jak to celé probíhalo?

V nedělní podvečer se poprvé sešla nová Pastorační rada spolu s panem farářem Pavlem Glogarem. Během hodinového sdílení a povídání společně nastínili způsob budoucího fungování. Otec Pavel vyzdvihl přednosti každého člena, čím by mohl být pro fungování farnosti přínosem a v jaké oblasti by se mohl realizovat. Jednalo se o takový impuls k zamyšlení pro každého z členů Pastorační rady.

Po hodině se připojili členové odcházející Pastorační rady a otec Pavel měl pro celou skupinu připravenou ještě jednu aktivitu.

Členové odcházející Pastorační rady měli každý sám za sebe napsat na lísteček, co se díky Pastorační radě ve farnosti povedlo a také napsat své návrhy a doporučení nové Pastorační radě.

Naopak členové nové rady na lístečky psali, co jim ve farnosti aktuálně chybí a co by se podle nich osobně nebo podle hlasu určité skupiny lidí mělo změnit.

Aby šlo všem přemýšlení a práce od ruky, neopomnělo se i dobré jídlo.

Veškeré nápady, podněty a připomínky budou dále zpracovány a nová Pastorační rada z nich dle svého uvážení může čerpat inspiraci do dalších let. Děkujeme členům oběma rad za jejich otevřenost a ochotu pracovat na společném díle. Je krásné vidět nadšení a zapálení všech členů dělat něco, co má smysl a přináší užitek celé farní rodině.

První oficiální výjezdní zasedání nové rady bude v druhé polovině září, kdy se všichni setkají na faře v Čučicích.


Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Nadace přátel Dona Boska slaví letos 30. výročí založení. Co ale o ní víme?
Zobrazit Info  
Prosíme o vyplnění krátkého dotazníku Klubu maminek. Pomůžete tak s vylepšením aktivit pro naše nejmenší děti a tím i zlepšení spolupráce napříč celým dílem. Děkujeme :)
Zobrazit Info  
Zveme děti na poslední výlet v tomto školním roce!
Zobrazit Připravujeme  
Letošní páté číslo Farního newsletteru je již připraveno k přečtení :)
Zobrazit Stalo se   Info  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...