Podivuhodná pouť pouští

29. 7. 2020

„Náš cíl je studna, pospěšme tam, půjdeme spolu, nikdo nesmí být sám.“

V sobotu 18. 7. začala naše společná POdivuhodná POUť POuští. Sedmnáct statečných dívek bylo už od začátku rozhodnuto zdolat nejrůznější překážky a nenechat se ničím zastrašit. Na pomoc byli připraveni hned tři pomocníci z řad vedoucích a dva andělé – kuchařka a zdravotnice – kteří nad námi celý týden bděli.

Společně jsme si vyrobili boty pro zdolání Tekutých písků, občerstvili se v Pomerančovníkovém háji a zajistili si jídlo pro průchod Kritickým pásmem. Také jsme podnikli výlet Zeleným údolím a kochali se překrásnými výhledy do okolí. Poté nás čekala velmi náročná část naší pouti, a to přemožení draka. Na tento úkol jsme se pečlivě připravili. Pracovali jsme na svých schopnostech spolupráce, férovosti, přátelství i sebepoznání a tím získali zbroj srdce, která nám měla pomoci v boji s drakem. Na draka jsme se vydali v noci a po těžkém boji se nám podařilo zvítězit. Přišli jsme sice o meč, ale nabyli vědomí, že žádné zlo není tak velké, aby se s ním nedalo bojovat.

Další den jsme si odpočinuli a občerstvili se obědem na hradě u Krásné paní a posilu načerpaly ze společné mše svaté. Po mši jsme si zazpívali společně „Divné to věci dnes, dějou se v Čučicích“ a poseděli u táboráku.

V pátek navečer jsme se dozvěděli naléhavou zprávu, že Pastýř nás očekává u svého pramene. A tak jsme dorazili k cíli naší POdivuhodné POUti POuští. Setkali jsme se s Pastýřem, který ocenil naši odvahu a vytrvalost během putování a prozradil nám, jaký dar v sobě máme dále rozvíjet. Nahlédnutí do zázračné studny pro nás znamenalo zhodnocení toho, jak jsme se na naší pouti změnili a jestli jsme se trošku blíže posunuli k tomu, jaké bychom chtěli být. A tím už naše putování končilo, ještě závěrečný slavnostní večer, balení věcí a v sobotu už hurá domů.

Naše pouť pro nás byla týdnem plným nových i starých přátelství, smíchu a pobavení, stejně jako zamyšlení a sebepoznání.

Magda Rotreklová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Když se přiblížily červencové svátky, tak se naplnil čas Severské sekery, tentokrát již po patnácté. Na takové akci jsem byl naposledy před osmi lety, znamená to, že na polovině…

Zobrazit Stalo se  

Že v létě frčí tábory, už dávno víte, ale někteří z vás možná netuší, že se i o prázdninách najdou chvíle, kdy za námi můžete dorazit. Také v letošním roce zavádíme úřední úterky…

Zobrazit Info  

Fotbalové turnaje pro starší i mladší fotbalisty stály jako vždy za to. Vzduchem se neslo nejen horko, ale i fotbalové hymny a jásání z dosažených gólů. Pro každého hráče bylo…

Zobrazit Stalo se  

Otevřeli jsme zadní branku, zmrzku čtyř chutí rozdali a pak to blaflo! Podívejte se na povedenou fotogalerii ze Dne otevřené zadní branky a Táboráku.

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 20:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...