Přespávačka animátorů

23. 10. 2018 Stalo se  

V pátek 19. října proběhla ve středisku první animátorská přespávačka nového školního roku. Zákusky, chlebíčky a buchty všeho druhu… ale třeba i otázka smrti! Čtěte dál.

Na úvod se mladí pokusili navzájem lépe poznat pomocí velmi intelektuálně našlapaných seznamovacích aktivit, které jen přispěly k už tak dobré náladě kolektivu.

Nicméně opravdová zkouška, která měla detailně prověřit týmovou morálku a všechny individuální schopnosti animátorů, měla přijít až posléze. Všichni zúčastnění pochopili závažnost situace, když byla do jejich středu vnesena otázka smrti.

Pod rouškou tmy pouze za tlumeného svitu svíček se skupina vydala na dlouhou cestu kolem střediska plnou všemožných nástrah a překážek. Týmová spolupráce a nasazení i pro druhé byly klíčem k úspěchu. Neúspěch mohl mít ten nejhorší konec. Duchapřítomní animátoři však ukázali, že se nedají zlomit při plnění úkolů žádného ze stanovišť a pouze s pár slepými a jedním chromým celou hru dokončili. I vzhledem k velikosti ztrát si dovolím tvrdit, že úspěšně.

Ke konci večera jsme se společně zamýšleli nad naší prací a působením ve středisku. Výstupem pak byla společná malba všech animátorů, díky které jsme mohli vnímat, jak ovlivňujeme další animátory a jak a ostatní ovlivňují ve středisku nás. Celá akce byla v sobotu zakončena ranní modlitbou, výbornou společnou snídaní a samozřejmě úklidem.

Ondřej Pavlas

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Divadelní soubor HAPPY THEATER ze Salesiánského střediska mládeže v Brně-Žabovřeskách se zúčastnil festivalu loutkového divadla v bezbariérovém divadle Barka.

Zobrazit Stalo se  

Hledáme fundraisera do našeho týmu. Pojďte od května pracovat u salesiánů!

Zobrazit Info  

Víkendová duchovní obnova s Liborem, Jirkou, Anežkou a Milenou má svoji tradici a přitom je pokaždé neobyčejná. Tentokrát jel s námi i třičtvrtěroční Iker! Ale to rozhodně nebylo…

Zobrazit Stalo se  

Únor. Poslední čtvrtek v měsíci. Animátorské setkání. Workshopy. Kečup nebo hořčice? Jakože cože? Čti a dozvíš se víc!

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...