Přespávačka s betlémem

7. 1. 2020 Stalo se  

Těsně před svátky proběhla ve středisku akce, která měla za cíl postavit betlém v kostele. Většina účastníků přespávačky navštěvuje kroužek Kreativ Litera, jehož náplní je výtvarné a literární tvoření. A tak se jedna členka kroužku nabídla a s chutí napsala tento článek.

Setkali jsem se v pátek 20. prosince s kroužkem Kreativ, abychom si mohli užít spolu předvánoční čas.

Nejprve  jsme šli do kostela, abychom postavili betlém. Nikdy jsem předtím neviděla, jak betlém v našem kostele vzniká. Bylo pěkné vidět, jak roste betlémská krajina. Práce na betlému se nám všem moc líbila a jsme rádi, že jsme mohli být u toho.  Potom jsme si nachystali věci na pečení cukroví, které jsme si po přespávačce odnesli domů. Po pečení jsme nacvičovali a hráli pro sebe divadlo, které se týkalo Vánoc. Potom jsme šli odnést dárky pod vánoční stromeček, který je v oratoři. Pak jsme šli ven hledat dárky, které nám schovali andělé. Rozbalili jsme si dárky a šli jsme brzo spát, protože jsme chtěli jít v sobotu na roráty. Když jsme ráno dorazili do kostela, zjistili jsme, že roráty jsou později, než jsme nečekali, tak jsme tam zůstali a zazpívali jsme si nějaké koledy. Když skončila mše, vrátili jsme se do střediska a dali jsme si snídani a potom jsme šli uklízet pokoje a sbalit si věci. Pak jsme udělali ještě kuličky Rafaelo. Nakonec jsme zhodnotili, jak se nám přespávačka líbila. Pak jsme šli už domů. Všichni jsme se těšili na Vánoce.

Gabriela, 14 let

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Hledáte anglický kroužek pro svého prcka? Už nehledejte. Máme tu rodinku medvědů a partu zkušených a zábavných lektorek, které posouvají anglické kroužky na jiný level.

Zobrazit Info  

Zde najdete pravidelně aktualizovaný seznam protiepidemických opatření platných v prostorách salesiánského střediska.

Zobrazit Info  

Zahájení kroužkové sezóny je na spadnutí. Mnohé z kroužků přitom budou moci využívat nové, či nově upravené prostory, které si můžete zatím prohlédnout v dvourozměrné ver­zi.

Zobrazit Připravujeme  

Slunce svítilo, my jsme otevřeli, vy jste přišli a všichni jsme si to náramně užili. Pokud vám to na letošní Den otevřených dveří nevyšlo, mrkněte alespoň na minireport a obrázky…

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...