Animátorská přespávačka v ORCu

7. 11. 2019 Stalo se  

Tým Otevřeného klubu ORC si o dušičkovém víkendu dopřál teambuildingovou přespávačku ve středisku.

Animátoři se starají o děcka, ale kdo se stará o animátory?

Salesiánská oratoř neboli Otevřený klub ORC je u Salesiánů v Žabovřeskách dlouholetá tradice. Každý, kdo zrovna nemá do čeho píchnout, nebo čeká na kroužek zde může trávit svůj čas. K dispozici mu tu je nejen bar plný pochoutek a her k zapůjčení, ale jsou tu i animátoři, jejichž úkol je vytvářet pro každého, kdo přijde, prostředí plné pohody a zábavy. Součástí týmu animátorů je tedy několik dobrovolníků, kteří jednou týdně tráví svůj čas v ORCu. Radka Těšíková, která to celé vede, ale myslí nejen na návštěvníky oratoře, ale i na animátory samotné a snaží se pro ně dělat první i poslední.

Jedním z těchto projevů byla například Animátorská přespávačka přímo v ORCu. V pátek 1.11. večer jsme se tedy sešli. Všichni animátoři, kteří chtěli strávit čas jen tak spolu. Vše začalo úžasnou večeří od Dáji. Jedné z hlavních animátorek v ORCu. Hned po večeři nás ale zaskočila zvláštní výzva. Na stole se objevil QR kód, který nám ukázal souřadnice, kam máme jít. Na tom místě byl další QR kód, který nás nasměroval zase dál a navíc prozradil, o co se jedná. Byla to cesta plná poznání okolo části Brna plná tlachání nad navrhovanými tématy. Když jsme došli zpět do střediska, znali jsme se všichni o něco líp. Zbytek večera byl ve znamení volné zábavy. Prostě další super den v ORCu. Odvážlivci hráli kalčo neboli stolní fotbálek až do dvou do rána. 

Ráno nás všechny vzbudil nádherný hlas naší šéfky a zároveň kamarádky Radky a za barem na nás už čekala snídaně. Po krátké rozcvičce jsme se nadšeně vrhli na vynikající vafle od Honzíka Kučery. Je to jeho specialita. Po snídani nám nezbývalo než poklidit po sobě, rozloučit se a vydat se každý po svém. Byla to krásná akce, i když byla jen krátká. Ale jedno je jisté. O nás animátory v Žabinách je dobře postaráno. 

Vojta Vlach

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Setkání nejmenších dětí a rodičů s Mikulášem připravujeme na čtvrtek 5. prosince. Přihlašování už běží.

Zobrazit Připravujeme  

Zvěsti o Letné a Albertově slyšel snad každý, ale málokdo ví, že minulý víkend plný oslav a velkých shromáždění začal už v pátek v Brně. U příležitosti slavnostního otevření…

Zobrazit Stalo se  

Akce, překvapení, atmoška, proslovy a slzy. To jsou charakteristické rysy tábora SMRŠŤ a vystihují i listopadový víkend vedoucích a účastníků v salesiánském středisku.

Zobrazit Stalo se  

Tradiční akce v netradičních podmínkách: oslavit svatého Martina k nám přišlo velké množství dětí i dospělých, navzdory nevlídnému počasí.

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...