Animátorská setkání – vyplouváme

5. 11. 2019 Stalo se  

Setkání. Konverzace na úrovni. Poměřování ramen. Prolínání společenských vrstev. Boj o holý život. To vše a ještě mnohem víc jsme zažili během prvního animátorského setkání tohoto školního roku.

Prostory střediska se proměnily v palubu luxusní zaoceánské lodi Poseidon. Při nalodění jsme byli rozděleni do tříd a mohli jsme se naladit na svoji roli. Hned po odražení od břehů se servírovala večeře a vše probíhalo podle očekávání. Smetánka v první třídě spolu s kapitánem a jeho ženou hovořila o vybraných společenských tématech. Ve druhé třídě probíhalo seznamování s životními příběhy, kázání otce Gurmeta i výmluvná pantomima italského mima. Zato ve třetí třídě to pořádně vřelo, hučelo a bouřilo a to nejen díky rodině Taragošů. Mezi tím se proplétali plavčíci spolu s číšníky, urovnávali spory a servírovali dezert.

Z ničeho nic zhasla světla a potemnělou loď prořízl řev sirény. Tma. Panika. Strach. Kapitán uklidňuje pasažéry, rozdává pokyny posádce, rozděluje skupiny, které v tuto chvíli bojují o vlastní životy. Loď se potápí a není času nazbyt! Musíme se skrz loď dostat ven, vystřelit záchranou světlici, přežít.

V letošním roce máme v plánu realizovat animátorská setkání v duchu tří „S“ – společenství, seberozvoj, salesiánská výchova. Také skrze tento společný prožitek jsme mohli ochutnat od každého „S“ kousek a už teď se těšíme, co přinese další setkání.

Lenka Sošková

Foto: Václav Vlach

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

V červnu pořádá Salesiánské středisko mládeže tradiční fotbalové turnaje pro mladší a starší hráče. Letos dokonce s přespávačkou!

Zobrazit Připravujeme  

Pokud tvůj kroužek nepatří mezi ty, které jsme mohli v tomto týdnu znovu rozjet, nezoufej. Máme pro tebe v nabídce OTEVŘENÝ KLUB ORC v tradičně silné sestavě a netradičně pouze ve…

Zobrazit Info   Připravujeme  

Kroužky na školní rok 2020/2021 připravujeme s týmem vedoucích a nabídku vám představíme 1. června.

Zobrazit Info  

Kvůli koronavirové epidemii bylo ve druhém pololetí tohoto školního roku středisko na dva měsíce uzavřeno. Za přerušené aktivity vám chceme nabídnout kompenzaci, kterou si sami…

Zobrazit Info  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...