Animátorská setkání – vyplouváme

5. 11. 2019 Stalo se  

Setkání. Konverzace na úrovni. Poměřování ramen. Prolínání společenských vrstev. Boj o holý život. To vše a ještě mnohem víc jsme zažili během prvního animátorského setkání tohoto školního roku.

Prostory střediska se proměnily v palubu luxusní zaoceánské lodi Poseidon. Při nalodění jsme byli rozděleni do tříd a mohli jsme se naladit na svoji roli. Hned po odražení od břehů se servírovala večeře a vše probíhalo podle očekávání. Smetánka v první třídě spolu s kapitánem a jeho ženou hovořila o vybraných společenských tématech. Ve druhé třídě probíhalo seznamování s životními příběhy, kázání otce Gurmeta i výmluvná pantomima italského mima. Zato ve třetí třídě to pořádně vřelo, hučelo a bouřilo a to nejen díky rodině Taragošů. Mezi tím se proplétali plavčíci spolu s číšníky, urovnávali spory a servírovali dezert.

Z ničeho nic zhasla světla a potemnělou loď prořízl řev sirény. Tma. Panika. Strach. Kapitán uklidňuje pasažéry, rozdává pokyny posádce, rozděluje skupiny, které v tuto chvíli bojují o vlastní životy. Loď se potápí a není času nazbyt! Musíme se skrz loď dostat ven, vystřelit záchranou světlici, přežít.

V letošním roce máme v plánu realizovat animátorská setkání v duchu tří „S“ – společenství, seberozvoj, salesiánská výchova. Také skrze tento společný prožitek jsme mohli ochutnat od každého „S“ kousek a už teď se těšíme, co přinese další setkání.

Lenka Sošková

Foto: Václav Vlach

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Setkání nejmenších dětí a rodičů s Mikulášem připravujeme na čtvrtek 5. prosince. Přihlašování už běží.

Zobrazit Připravujeme  

Zvěsti o Letné a Albertově slyšel snad každý, ale málokdo ví, že minulý víkend plný oslav a velkých shromáždění začal už v pátek v Brně. U příležitosti slavnostního otevření…

Zobrazit Stalo se  

Akce, překvapení, atmoška, proslovy a slzy. To jsou charakteristické rysy tábora SMRŠŤ a vystihují i listopadový víkend vedoucích a účastníků v salesiánském středisku.

Zobrazit Stalo se  

Tradiční akce v netradičních podmínkách: oslavit svatého Martina k nám přišlo velké množství dětí i dospělých, navzdory nevlídnému počasí.

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...