Boscofest za námi, animátoři s námi

3. 2. 2021 Stalo se  

Mezi rozličnými aktivitami do nepohody, které pro vás setrvale chystáme, nezapomínáme ani na naše animátory. U příležitosti oslav našeho zakladatele jsme pro ně uspořádali Boscofest a za sebe musím říct – kam se hrabe Trutnov. Mrkněte, co se semlelo.

Na čtvrtek 28. 1. 2021 připadl termín digitálního Boscofestu, který pro animátory znamenal finální program k oslavě Dona Boska a zároveň naplnil poslední Čtvrteček v měsíci, který chystáme jako setkání animátorů ze střediska. Tentokrát jsme se viděli online pomocí platformy Zoom.

Přišel i Don Disco

Šampáňo a chipsy si každý musel opatřit sám, neboť jsme se sešli ve virtuální místnosti. I přes maličké ikony tváří poseté na monitoru bylo vidět úsměv a cítit sounáležitost. V rámci večera se promýšlel OPENING Střediska v dobách budoucích. Samotné projekty se vymýšlely ve skupinkách a hodnotit je přišel Don Disco, Marie Dominika Mazzarellová a ředitel střediska Jirka Baláš. Nechybělo ani hlasování, který z nabízených projektů získá nejvíce příznivců. Mezi diváky panoval boj, jestli zrealizovat  „Párty pod rouškou světla a svobody“ (zástěna vytvořená z roušek přidělaných na kovové konstrukci), nebo projekt Tři Birety a Tři kaiserky (podle toho, že měl každý účastník přinést symbolicky pečivo). Než si stihli poměřit síly kdo s koho, přišel Tom s Kahoot kvízem o pikantnostech salesiánského díla ze světa. Závěrem jsme si popřáli hodně sil a zdraví a po rozloučení a požehnání našich kroků jsme se rozešli s dobrým pocitem a příjemně pobavení. 

Nebyl to Babišův pes

Kromě hlavního pódia popsaného výše měl fesťák také svou Back stage, na které byla i pokladovka po městě. Podle ohlasů byly některé šifry zapeklité, pár účastníků se ztratilo, ale jinak to bylo úplně boží. Docházelo k záměnám Šediváka za psa našeho premiéra, ale mošt z Rosničky to všechno spláchl. Řešitelé se během aktivity nejen provětrali, ale dozvěděli se něco málo o Donu Boskovi, který pro ně měl také malý dárek. 


Dodatek pro animátory nebo zaměstnance: Nenech si ujít příští Čtvrteček 18.2. 2021 ani Ty! Podrobnosti na FB skupině Animátoři Žabovřesky, nebo v emailové pozvánce přibližně týden předem.

Za animátorský tým

Barča Klang

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...