Bubny, tance, slunce

30. 8. 2018 Stalo se  

Příměstský hudební tábor.

Hned první den ráno jsme se ocitli uprostřed malé africké vesnice, kde nás mile přijali a po přivítání nás začali učit jejich domorodé písně a ukázali nám, jak si vyrobit tradiční africké masky. A aby toho nebylo málo, tak jsme se ještě odpoledne snažili naučit jejich jazyk, což se nám potom hodilo po zbytek celého tábora.

Druhý den nám šaman se smutkem oznámil, že celá naše vesnice se ocitla bez vody, a proto jsme si hned začali vyrábět dešťové hole, s jejichž pomocí se nám později podařilo déšť přivolat. Potom už jen stačilo dostat vodu přes korýtka do studny a když se nám povedlo i to, tak jsme mohli zbytek vody využít na osvěžující vodní bitvu.

Během následujícího dne jsme před kmenovou radou prokázali svoji chytrost, spolupráci, sílu a důvěru. Brzy ale nastal další problém. Došly nám všechny zásoby masa a proto jsme se museli vydat na celodenní lov. S trochou štěstí se nám povedlo i něco malého ulovit. Po návratu domů jsme se pořádně navečeřeli, zahráli jsme si akční noční hru a šli jsme spát. Někteří dokonce přespali pod širákem. Ráno po společné snídani jsme byli všichni slavnostně přijati do kmene. Pak už zbývalo jen poklidit a tábor jsme potom ukončili hudebním vystoupení pro rodiče.

Ondřej Liška

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Divadelní soubor HAPPY THEATER ze Salesiánského střediska mládeže v Brně-Žabovřeskách se zúčastnil festivalu loutkového divadla v bezbariérovém divadle Barka.

Zobrazit Stalo se  

Hledáme fundraisera do našeho týmu. Pojďte od května pracovat u salesiánů!

Zobrazit Info  

Víkendová duchovní obnova s Liborem, Jirkou, Anežkou a Milenou má svoji tradici a přitom je pokaždé neobyčejná. Tentokrát jel s námi i třičtvrtěroční Iker! Ale to rozhodně nebylo…

Zobrazit Stalo se  

Únor. Poslední čtvrtek v měsíci. Animátorské setkání. Workshopy. Kečup nebo hořčice? Jakože cože? Čti a dozvíš se víc!

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...