Chytli jste ten správný kroužek?

7. 9. 2018 Info  

Ještě vybíráte kroužky? Dejte na naše tipy! Prozradíme vám, co se skrývá za některými záhadnými názvy kroužků a ve kterých aktivitách ještě ulovíte místo… Přijdou si na své i vysokoškoláci a dospělí!

NEBOJTE SE DIVADLA

V dramatickém oddělení mají ještě zelenou ti nejmladší a nejstarší herci. První krůčky na prknech, která znamenají svět, vás čekají v Dramaťáčku. Protože víme, že v pěti letech se děti potřebují vyřádit, nemusíte se bát náročného nacvičování a trémy. Kroužek je spíš plný hrátek a zábavných divadelních cvičení. No a pokud si chcete zahrát opravdové divadlo, seberte odvahu a pojďte do divadelního souboru Happy Theatre. Tam už vás čekají nejen dramatické etudy, ale skutečné autorské inscenace a vystupování před publikem.


VÝTVARKA NEJEN PRO ŠKOLÁKY

Když se řekne výtvarka, mnozí z nás si hned představí bílé čtvrtky, štětce a vodovky ze školních lavic. Budete se ale divit, co všechno se v tomto kroužku dá dělat v salesiánském středisku. Chceme zvlášť upozornit na nový kroužek Výtvarka 12+ se kterým přišla naše lektorka Monika. Zve na něj starší děti, ale i vysokoškoláky a dospělé, kteří si chtějí vyzkoušet netypické výtvarné techniky, kromě malby třeba i sochařství a grafiku. Pro ty, kdo navíc chtějí zažít i designové projekty, výzdobu místností a výrobu dekorací, je tu Aranžér s Pe­ťou Škarabelovou.


SALESIÁNI VAŘÍ

Tak se před pár lety jmenoval program pro naše dobrovolníky. Letos kuchyně opět ožije, bude v ní spolu s Majkou experimentovat i Romča. V jejím kroužku Gastro­tým už zbývá jen poslední místo! Mladší kuchtíci se ještě také mohou přihlašovat. A v říjnu se pro vás chystá hned první přespávačka s vařením. 


MÉDIA ZVOU ZAČÁTEČNÍKY

Mediální kroužky se naplnily rychle. Je vidět, že videa, foťáky a mikrofony vás baví. Volná místa jsou už jen v kroužcích pro začátečníky, takže šance pro vás, kdo si chcete mediální práci vyzkoušet poprvé… Začněte v Mediální přípravce a příští rok už budete součástí zkušeného štábu. Anebo zkuste dabing - Libor a Lenka vás ještě vezmou do party!


CO TO JE TA LIŠKA?

V hudebním oddělení nepřehlédněte Lišku Bystroušku a Muzikohraní. Pod těmito záhadnými názvy se skrývají opravdu kvalitní skupinové kroužky, kde zažijete rytmické hry, naučíte se vnímat hudbu i jinak než ušima, seznámíte se s notami a s hudebními nástroji a zamilujete si nejen písničky, ale i naše hudební lektorky. My se nestačíme divit, s jakými novými nástroji neustále přicházejí. Občas si pro náš tým připraví nějakou hudební aktivitu s boomwhackery, xylofony, metalofony a dalšími fony a bavíme se přitom královsky i my dospělí!


SMÍM PROSIT?

Neproste a zapište se rovnou do některého z tanečních krou­žků. Tam je ještě naštěstí z čeho vybírat ve všech věkových kategoriích. Darča i Romana vás roztančí!
Chcete ještě poradit?

Obraťte se na našeho koordinátora kroužků.

Vlastně koordinátorku ;-)

Je pro každou legraci a těší se už na vás!

Lenka Drexlerová

krouzky@brno.sdb.cz

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Koulet se dá ledacos, ale v našem otevřeném klubu se aktuálně specializujeme na koulení po stole. Koulení v malém už nás v ORCu tolik nebavilo, a tak jsme se pustili rovnou do…

Zobrazit Stalo se  

26. 4. byl den, na který se těšili mladí a nadaní umělci, kteří pracovali na svých soutěžních projektech déle než měsíc… i my – jejich lektoři. Ale všechno bylo jinak.

Zobrazit Stalo se  

Světu hrozí nebezpečí! Několik měst je v ohrožení! Bomby vyhubí půlku lidstva! Tak zněla úvodní slova Generála Parkera na mediálně-technické víkendovce.

Zobrazit Stalo se  

Dveře salesiánského střediska se v sobotu 27. dubna opět otevřely rodinám. Tradiční DEN PRO RODINU byl navíc propojený s Brněnskými dny pro Zemi, takže program byl kromě…

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...