Chytli jste ten správný kroužek?

7. 9. 2018 Info  

Ještě vybíráte kroužky? Dejte na naše tipy! Prozradíme vám, co se skrývá za některými záhadnými názvy kroužků a ve kterých aktivitách ještě ulovíte místo… Přijdou si na své i vysokoškoláci a dospělí!

NEBOJTE SE DIVADLA

V dramatickém oddělení mají ještě zelenou ti nejmladší a nejstarší herci. První krůčky na prknech, která znamenají svět, vás čekají v Dramaťáčku. Protože víme, že v pěti letech se děti potřebují vyřádit, nemusíte se bát náročného nacvičování a trémy. Kroužek je spíš plný hrátek a zábavných divadelních cvičení. No a pokud si chcete zahrát opravdové divadlo, seberte odvahu a pojďte do divadelního souboru Happy Theatre. Tam už vás čekají nejen dramatické etudy, ale skutečné autorské inscenace a vystupování před publikem.


VÝTVARKA NEJEN PRO ŠKOLÁKY

Když se řekne výtvarka, mnozí z nás si hned představí bílé čtvrtky, štětce a vodovky ze školních lavic. Budete se ale divit, co všechno se v tomto kroužku dá dělat v salesiánském středisku. Chceme zvlášť upozornit na nový kroužek Výtvarka 12+ se kterým přišla naše lektorka Monika. Zve na něj starší děti, ale i vysokoškoláky a dospělé, kteří si chtějí vyzkoušet netypické výtvarné techniky, kromě malby třeba i sochařství a grafiku. Pro ty, kdo navíc chtějí zažít i designové projekty, výzdobu místností a výrobu dekorací, je tu Aranžér s Pe­ťou Škarabelovou.


SALESIÁNI VAŘÍ

Tak se před pár lety jmenoval program pro naše dobrovolníky. Letos kuchyně opět ožije, bude v ní spolu s Majkou experimentovat i Romča. V jejím kroužku Gastro­tým už zbývá jen poslední místo! Mladší kuchtíci se ještě také mohou přihlašovat. A v říjnu se pro vás chystá hned první přespávačka s vařením. 


MÉDIA ZVOU ZAČÁTEČNÍKY

Mediální kroužky se naplnily rychle. Je vidět, že videa, foťáky a mikrofony vás baví. Volná místa jsou už jen v kroužcích pro začátečníky, takže šance pro vás, kdo si chcete mediální práci vyzkoušet poprvé… Začněte v Mediální přípravce a příští rok už budete součástí zkušeného štábu. Anebo zkuste dabing - Libor a Lenka vás ještě vezmou do party!


CO TO JE TA LIŠKA?

V hudebním oddělení nepřehlédněte Lišku Bystroušku a Muzikohraní. Pod těmito záhadnými názvy se skrývají opravdu kvalitní skupinové kroužky, kde zažijete rytmické hry, naučíte se vnímat hudbu i jinak než ušima, seznámíte se s notami a s hudebními nástroji a zamilujete si nejen písničky, ale i naše hudební lektorky. My se nestačíme divit, s jakými novými nástroji neustále přicházejí. Občas si pro náš tým připraví nějakou hudební aktivitu s boomwhackery, xylofony, metalofony a dalšími fony a bavíme se přitom královsky i my dospělí!


SMÍM PROSIT?

Neproste a zapište se rovnou do některého z tanečních krou­žků. Tam je ještě naštěstí z čeho vybírat ve všech věkových kategoriích. Darča i Romana vás roztančí!
Chcete ještě poradit?

Obraťte se na našeho koordinátora kroužků.

Vlastně koordinátorku ;-)

Je pro každou legraci a těší se už na vás!

Lenka Drexlerová

krouzky@brno.sdb.cz

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

I letos bude mít Salesiánské středisko svůj stánek na Zelném trhu, nově to bude naproti sýrárně, určitě se zastavte

Zobrazit Info   Připravujeme  

… aby exkluzivně pro nás vyčaroval to pravé kouzlo Vánoc.

Zobrazit Stalo se  

Na poslední listopadový čtvrtek měli animátoři salesiánského střediska program jasný. Konala se animátorská schůzka, tentokrát zaměřená na salesiány samotné.

Zobrazit Stalo se  

Děti z hudebních kroužků pro nás připravují Vánoční besídku. Pojďme si je poslechnout ve středu 19. prosince!

Zobrazit Připravujeme  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...