Happy Theater na festivalu Loutkotoč

21. 3. 2019 Stalo se  

Divadelní soubor HAPPY THEATER ze Salesiánského střediska mládeže v Brně-Žabovřeskách se zúčastnil festivalu loutkového divadla v bezbariérovém divadle Barka.

V sobotu 9. března se v Brně v bezbariérovém divadle Barka konal festival s veselým názvem Loutkotoč, jehož organizátorem byl pan Radomír Prokop a jeho Soukromá mateřská a základní škola Rozmarýnová (Brno). Festival, jakožto, loutkový, byl zajímavý především pestrostí druhů loutek i loutkového divadla.

Prvním souborem, který ukázal své umění, byly Matky a dcery a.s. (a synové), z jejichž Karkulína prýštil humor a drzost do všech stran a uchvátil diváky svou svéráznou povahou i hlasem. Druhé představení bylo neméně zajímavé, jednalo se o úspěšný počin souboru pořádající školy, tedy Loutkina. S jejich „Rybářem a velrybou“ zkrátka ztichl sál a při pozorování života jednoho rybáře na pólu, se zatajil dech snad všem. I přes nelehké peripetie osudu chudého rybáře, příběh dopadl kladně a diváci byli nadmíru spokojení.

Třetím představením byla Nejmenší školička souboru Happy Theater ze Salesiánského střediska mládeže v Brně-Žabovřeskách, představení zapojilo prakticky všechny diváky a drželo pozornost dětí po celých, rekordních, 45 minut. Čtvrté představení uvedl Tomáš Machek a byla to klasická pohádka „O Smolíčkovi“. Klasický na ní byl ovšem jen název, protože samotný loutkoherec zvládající hrát mnoho postav, držel pozornost dětí u svého netradičního představení po celou dobu a děti se Smolíčkem doslova prožívali každou vteřinu jeho života. Tomáš Machek svým vtipem a pohotovostí odzbrojil všechny. Následovalo Divadlo Cirkus Žebřík s představením „Loutky, které nikde nechtěli“ a jejich perfektním kejklířským uměním a živou hudbou, dále „Badatelské pohádky“ souboru ToTeM z Mračova (manželů Machkových), kde jsme se mohli podívat na druhý konec světa a zažít zvláštní zážitky s podivuhodnými zvířaty. Poslední, sladkou tečku festivalu dodal Vozichet s dokonalým představením Hvězdné dálky, kde jsme měli možnost setkat se nejen s vesmírem, světelnými meči či Darthem Vaderem, ale s neskutečným vtipem a grácií a zůstane jistě nezapomenutelným zážitkem většiny diváků.

Dominika Návratová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...