Hejbni kostrou

20. 7. 2018 Stalo se  

Hejbni kostrou – ale jak, když jsi Kostík, kterému byl zákeřně ukraden femur? Ještě že hned v pondělí znehybněného kostlivce našla parta táborníků, kteří se směle pustili do detektivního pátrání.

Z deníku vyšetřovatelů: 


Rekonstruovali jsme podobu Pana Padoucha a v knize všech padouchů jsme o něm zjistili bližší informace. Pak už nic nechybělo, abychom se vydali po jeho stopách – první cesta směřovala do Zapoměntlova, kde jsme sváděli boj i s vlastní pamětí. Další indicie vedly až do dalekých Lenochovic. My jsme ale nelenili, dokonce jsme při cestě v dešti experimentálně ověřili, že nikdo z nás není z cukru. A aby toho nebylo málo, zjistili jsme mnohá tajemství Pana Padoucha – třeba to, že chová příšeru Děsnou nudu.

Zdálo se, že jsme se v pátrání dostali do slepého bodu, ale opět nás navštívil Kostík, který nám řekl o setkání kostlivců. Celý den jsme se na něj připravovali, získávali vstupenky, připravovali maskování a večer jsme tak mohli vyslechnout tajné informace Rady starších kostlivců. Pan Padouch opravdu shání kosti pro Děsnou nudu a míří i do světa lidí!

Poslední den bylo naše pátrání úspěšně dovršeno a podařilo se nám získat zpět Kostíkovu kost. Kromě detektivního pátrání jsme se dobře bavili, sportovali a čelili pohybovým výzvám. Schválně – jak dlouho pod vodou vydržíte vy? Zvládnete točit 30 vteřin obručí anebo urazit pořádný kus cesty na chůdách? Zkuste to.

Důležité sdělení na závěr: Pan Padouch a Děsná nuda pořád někde číhají, dejte si na ně pozor. My už víme, jak se bránit – stačí hejbnout kostrou, obklopit se kamarády a Děsná nuda si vás nenajde.


Lenka Drexlerová

Foto: Anežka Hesová


Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...