Hejbni kostrou III

27. 7. 2020

Příměstský tábor s námořní cestou na „Kostrov pokladů“.

„Vyplouváme!“
„A kam, kapitáne Morgane?“
„Na Kostrov pokladů.“

V pondělí ráno jsme se všichni setkali ve středisku s očekáváním, co nám následující týden přinese. Do tématu jsme vpluli hned po seznamovacích hrách při vztyčování vlajky nebo postupné evoluci mezi různými námořnickými hodnostmi. Pořádné dobrodružství začalo hned poté, protože nás poprvé navštívil tajemný kapitán Morgan. Prý shání posádku pro plavbu na Kostrov pokladů. Chce najít 4 díly mapy, aby se mohl dostat k pokladu, kde je něco pro něj velmi cenného, zbytek nám přenechá. Jdeme do toho s ním? Trochu pochybujeme, ale přece souhlasíme. 

Už odpoledne nás čekal boj o první díl mapy proti Opičímu králi a jeho stráži. Další mapu jsme pak získali při prvním setkání s piráty a řešení šifry pomocí jejich tetování pod kapitánovým vedením. Třetí mapa byla ukryta v Duhových horách, ve středu jsme tedy opustili brány střediska a vydali se na průzkum skal a následně samotných Duhových hor u Rudic, kde jsme mapu zdárně objevili. Zdálo se, že máme téměř vyhráno, ve čtvrtek dopoledne jsme v týmovém zápolení sbírali indicie pro nalezení poslední mapy, ale jaké to bylo zklamání, když jsme nalezli pouze truhličku s výsměšným dopisem pirátů. Ale nedali jsme se – odpoledne jsme se dali s piráty do přímého boje. Čtvrtou mapu jsme získali, zároveň ovšem přišli o předchozí tři. Vplížili jsme se tedy na pirátskou loď a časem zajali jednu z pirátek. Konečně jsme získali zbývající mapy. Morgan měl co vysvětlovat poté, co byl označen za zrádce. Ukázalo se ale, že je na naší straně, protože jeho otec ve skutečnosti opustil piráty, aby se stal čestným námořníkem. V pátek odpoledne jsme tedy následovali mořské želvy až na samotný Kostrov pokladů a spolu s kapitánem poklad otevřeli a mohli si vzít parádní kostrouní lahve a náramky. 

To ale nebylo vše. Své schopnosti jsme zdokonalovali v individuálních výzvách, užili jsme si i vodní bitvu, společnou opékačku, tradiční Kosťan race, tentokrát ve dvojicích, a mnoho dalšího. Nedílnou součástí plavby se stal také každodenní společný přípitek na to nejlepší z každého dne. Užij si každou plavbu naplno – to bylo heslo posledního dne, které vystihlo celý tábor a snad bude vystihovat i čas následující. Opouštíme Kostrov pokladů, ale vyplouváme vstříc dalším dobrodružstvím. Johoho!

Vojta Krusberský

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Příběh začal. Napsali jsme svou kapitolu a byli jeho součástí. Prožili jsme týden nabitý akcí, buldogy a neočekávanými zvraty.

Zobrazit

Vyfotit, nadabovat, natočit, navrhovat…takový byl letos mediální tábor!

Zobrazit

„Náš cíl je studna, pospěšme tam, půjdeme spolu, nikdo nesmí být sám.“

Zobrazit

Tábor Klubu maminek byl letos napínavý, ale nakonec jsme se všichni radovali, že se můžeme sejít!

Zobrazit

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...