Kečup nebo hořčici?

11. 3. 2019 Stalo se  

Únor. Poslední čtvrtek v měsíci. Animátorské setkání. Workshopy. Kečup nebo hořčice? Jakože cože? Čti a dozvíš se víc!

Další animátorské setkání se konalo poslední únorový den. Tentokrát byly v plánu workshopy, např. Salesiánský styl tady a teď, Technické programy či Zážitková hra. Já jsem se zúčastnila workshopů s názvy Hlas bydlí v těle a Práce s prostorem.

Během prvního workshopu jsme rozezvučeli své hlasy. Nejdříve jsme se zaměřili na dech, protože dech a hlas jdou spolu ruku v ruce. Pracovali jsme pomocí různých cvičení, díky kterým jsme se dověděli, že dech můžeme směřovat i pod klíční kost. Pak jsme přešli k samotným hláskám a hledali, v které části našeho těla bydlí. Třeba takové „m“ se schovává v čele a „h“ se zase zabydlelo v břiše.

Ve druhém workshopu jsme se zamýšleli nad prostorem. Utvořit klasické kolečko, sednou si do čtverce nebo tak, jako v běžné škole? Ano, i o tom jsme diskutovali, prakticky si vše vyzkoušeli a společně hledali klady a zápory různých rozmístění.

No a pak to přišlo! Sen se stal skutečností. Pánové nás na rautu překvapili výbornými párky v rohlíku. Takže je libo hořčice nebo kečup? A ke třetímu párku dostanete věrnostní dárek zdarma!

Celý večer byl bezkonkurenční. Dověděla jsem se nové věci. Zaposlouchala se do svého hlasu. Dala si několik párků v rohlíku. Popovídala si. Prostě příjemně strávila čtvrteční večer s usměvavými lidmi.

Tak zase za měsíc!

Gabriela Šenková

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...