Koncert pod širým nebem

11. 6. 2019 Stalo se  

Vystoupit na pódiu pod širým nebem v amfiteátru zaplněném fanoušky je snem nejednoho hudebníka. Na Závěrečném koncertu žáků z hudebního oddělení Salesiánského střediska mládeže Brno-Žabovřesky jsme mohli být svědky toho, jak se sny staly skutečností.

Díky spolupráci dětí, rodičů, lektorů a přátel dobré hudby vznikla jedinečná atmosféra koncertu, který svou rozmanitostí připomínal hudební festival. Vládla uvolněná atmosféra. Zazněly bicí, flétny, kytary, ukulele i klavíry, viděli jsme unikátní operní kus s žábami v rybníce, slyšeli sólové a skupinové skladby, kapelu, neotřelá vystoupení dětí z Lišek a Muzikohraní. S body music a kánonem nezůstali pozadu ani lektoři.

Příprava jednotlivých vystoupení trvá většinou týdny, měsíce. Vyžaduje nadšení pro věc, překonání sebe sama (když se na začátku zdá, že to snad nikdy nepůjde), hodiny tréninku, vytrvalost… Přináší radost ze bytí samého, z drobných pokroků, z hudby, nové výzvy a dovednosti.

Velké díky, milí žáci, za odvahu a nádherná vystoupení a vám všem, kteří vedete děti k hudbě a podporujete je v jejich osobnostním rozvoji, díky, že jste přišli. Plnit sny je důležité.  A když se nám sny splní, je to ta nejhezčí odměna za naše snažení.

Petra Kuželová

Foto: Lucie Kubešová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

V červnu pořádá Salesiánské středisko mládeže tradiční fotbalové turnaje pro mladší a starší hráče. Letos dokonce s přespávačkou!

Zobrazit Připravujeme  

Pokud tvůj kroužek nepatří mezi ty, které jsme mohli v tomto týdnu znovu rozjet, nezoufej. Máme pro tebe v nabídce OTEVŘENÝ KLUB ORC v tradičně silné sestavě a netradičně pouze ve…

Zobrazit Info   Připravujeme  

Kroužky na školní rok 2020/2021 připravujeme s týmem vedoucích a nabídku vám představíme 1. června.

Zobrazit Info  

Kvůli koronavirové epidemii bylo ve druhém pololetí tohoto školního roku středisko na dva měsíce uzavřeno. Za přerušené aktivity vám chceme nabídnout kompenzaci, kterou si sami…

Zobrazit Info  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...