Koncert pod širým nebem

11. 6. 2019 Stalo se  

Vystoupit na pódiu pod širým nebem v amfiteátru zaplněném fanoušky je snem nejednoho hudebníka. Na Závěrečném koncertu žáků z hudebního oddělení Salesiánského střediska mládeže Brno-Žabovřesky jsme mohli být svědky toho, jak se sny staly skutečností.

Díky spolupráci dětí, rodičů, lektorů a přátel dobré hudby vznikla jedinečná atmosféra koncertu, který svou rozmanitostí připomínal hudební festival. Vládla uvolněná atmosféra. Zazněly bicí, flétny, kytary, ukulele i klavíry, viděli jsme unikátní operní kus s žábami v rybníce, slyšeli sólové a skupinové skladby, kapelu, neotřelá vystoupení dětí z Lišek a Muzikohraní. S body music a kánonem nezůstali pozadu ani lektoři.

Příprava jednotlivých vystoupení trvá většinou týdny, měsíce. Vyžaduje nadšení pro věc, překonání sebe sama (když se na začátku zdá, že to snad nikdy nepůjde), hodiny tréninku, vytrvalost… Přináší radost ze bytí samého, z drobných pokroků, z hudby, nové výzvy a dovednosti.

Velké díky, milí žáci, za odvahu a nádherná vystoupení a vám všem, kteří vedete děti k hudbě a podporujete je v jejich osobnostním rozvoji, díky, že jste přišli. Plnit sny je důležité.  A když se nám sny splní, je to ta nejhezčí odměna za naše snažení.

Petra Kuželová

Foto: Lucie Kubešová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Na pátek 28. června chystáme oblíbený DEN OTEVŘENÉ ZADNÍ BRANKY. Kdo se pochlubí svým vysvědčením, dostane zdarma zmrzlinu – a večer se sejdeme u táboráku!

Zobrazit Připravujeme  

Pohádkové dopoledne na závěr školního roku v Klubu maminek

Zobrazit Stalo se  

Přesvědčili jsme se o tom v neděli 9. června, kdy venkovní prostory střediska včetně amfiteátru ožily čilým ruchem a příjemnou skoro prázdninovou atmosférou.

Zobrazit Stalo se  

Co jste v poslední době zažili úchvatného, nevšedního, co vám vyrazilo dech? Touto otázkou začal Libor Všetula poslední animátorské setkání v letošním školním roce. Na jeho otázku…

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...