Nezapomenutelný mediální tábor

2. 8. 2023 Stalo se  

Nadšení a kreativita zaplnily prostory salesiánského mediálního tábora, který se konal v malebném prostředí Brna-Žabovřesk. Mladí tvůrci ve věku od 13 do 18 let se sešli, aby prozkoumali svět médií a umělecké tvorby pod vedením zkušených lektorů a inspirativních vedoucích…

Dobrodružství na start

První večer mediálního tábora byl zahájen velkým dobrodružstvím, kdy se účastníci vydali na nezapomenutelnou návštěvu Festivalu planet na Kraví hoře v Brně. Odjeli z festivalu plní energie a nadšení, připraveni se ponořit do dalších zážitkových aktivit a objevovat nekonečné možnosti mediálního světa.

Po budíčku, rozcvičce a snídani se účastníci rozdělili do různých workshopů, kde mohli prozkoumávat různé aspekty médií a umělecké tvorby. 

Po workshopech se všichni sešli na sportovním hřišti, kde se uskutečnila energická hra ufoball, která rozesmála účastníky a utužila vztahy mezi nimi. Poté se přesunuli na venkovní prostranství, kde zažili řadu vodních her, což byla vítaná úleva v letním horku.

S umělou chytrostí 

Večerní program byl vyhrazen umělecké kreativitě. S pomocí umělé inteligence, která byla součástí speciálně navrženého softwaru, účastníci mohli vytvářet umělecká díla. Umělá inteligence sloužila jako nástroj pro inspiraci a rozvoj kreativity, poskytovala nové nápady a perspektivy. Účastníci byli ohromeni tím, co byli schopni s její pomocí vytvořit a jak umožňuje zkombinovat tradiční umělecké formy s moderními technologiemi.

Cítíš to posílení?

Další den na účastníky čekala tajemná výzva. Byli osloveni, že je čeká tajná agentská mise. Tato zpráva probudila dobrodružnou chuť v každém z nich. Úkolem účastníků bylo rozluštit kódy, dešifrovat zprávy a najít ukryté stopy po celém městě. Vydali se do ulic s plným nasazením a dobrodružstvím. Účastníci se bavili, smáli a cítili, jak se jejich dovednosti a sebevědomí posilovaly.

Po návratu do tábora a po dobrodružné městské hře začali účastníci zkoumat záhadnou situaci, která vedla k odhalení, že za celou tajemnou misí stála umělá inteligence (UI). Pocit zvědavosti a obav se šířil mezi účastníky, protože se ptali sami sebe, proč by UI měla zorganizovat tuto záhadnou hru.

Záchranář s panákem

Kromě mediálních aktivit a tvůrčích workshopů jeden z vedoucích – povolaním záchranář – přivedl do tábora sanitku a nabídl účastníkům možnost naučit se poskytovat první pomoc, zejména techniku resuscitace (CPR). Poté měli možnost procvičit tuto dovednost na speciálně navržených cvičných panácích.

Tento den na táboře byl důležitou připomínkou, že umění a technologie mohou jít ruku v ruce s praktickými a užitečnými dovednostmi, které mohou mít skutečný vliv na jejich životy a životy ostatních. 

Výlet dovnitř i ven

Večer čtvrtého dnes se stal hlubokým a osobním zážitkem. Účastníci se sešli v kruhu a měli za úkol zamyslet se nad svými životními hodnotami a uspořádat je podle jejich důležitosti. Toto cvičení poskytlo prostor pro introspekci a sebeuvědomění, což pomohlo účastníkům lépe pochopit sami sebe a to, co jim ve skutečnosti nejvíce záleží.

Pátý den na salesiánském mediálním táboře byl plný dobrodružství a kulturních zážitků, protože jsme se společně vydali na výlet do malebného města Žďár nad Sázavou. Naše první zastávka bylo Muzeum nové generace, následovala návštěva poutního místa na Zelené hoře, které je proslulé svou historií a krásou. Poté jsme se přesunuli do centra Žďáru nad Sázavou, kde byli účastníci pozváni na osobní volno. Měli možnost prozkoumat okolí, nakupovat suvenýry nebo si vychutnat místní kulinářské speciality. 


Hlavně bezpečí

Po návratu jsme se večer sešli, abychom shlédli speciální film, který byl zaměřen na důležité téma – bezpečnost a ochranu osobních informací na internetu. Film nám ukázal příběhy lidí, kteří se nechali zlákat různými online aplikacemi a sociálními sítěmi, aniž by si dostatečně uvědomili následky sdílení svých osobních údajů. Zanedbání čtení podmínek užívání a neopatrné sdílení informací vedlo k problémům a zneužití jejich soukromí. Tento film nás silně motivoval k zamyšlení nad naším chováním na internetu a důležitostí důkladného zvažování co a s kým sdílíme. Diskuze po filmu byla živá, účastníci sdíleli své názory a zkušenosti a vzájemně se podpořili ve snaze chránit své soukromí a osobní údaje.

Spojeni v zážitcích 

Každý den na salesiánském mediálním táboře byl zvláštní, ale večerní rituál nás spojoval ještě víc. Po závěrečných aktivitách a programu jsme se shromáždili v kruhu s písní „Blessings“ od Hollow Coves. Tato píseň se stala hudebním symbolem našeho tábora a každý z nás ji zamiloval pro její text i melodii. Heslo „Capture the moment“ bylo stále v našich myslích a srdcích. Každý večer jsme se při tomto rituálu zaměřili na to, co nás v daný den nejvíce oslovilo nebo potěšilo. Bylo to jako krátké zastavení času, kdy jsme se spojili v našich zážitcích a emocích. Abychom tyto okamžiky nezapomněli, každý z nás měl možnost přidat svůj vlastní „uzlík“ na obraz stringartu. Každý uzlík reprezentoval náš osobní zážitek a pocit, a tím jsme společně vytvořili barevný a výrazný obraz, který nám připomíná náš týden plný dobrodružství a tvořivosti.

Bezdrátově napořád

Stringart, který teď zdobí tapety v našich telefonech, nás spojuje i teď, když jsme se vrátili do svých domovů. Vidíme ho každý den a připomíná nám, jak jsme společně zažívali krásné a silné momenty během tohoto nezapomenutelného tábora. Tyto večerní rituály byly výjimečným způsobem, jak zakončit každý den tábora a sdílet naše zážitky s ostatními. Upevnilo to naši komunitu a cítili jsme se ještě více propojeni prostřednictvím hudby, umění a našich osobních příběhů.

Salesiánský mediální tábor nám toho dal tolik, co jsme si s sebou odnesli do našich životů. Získali jsme nové dovednosti, přátele a nezapomenutelné vzpomínky. A každý den nás znovu utvrzoval v tom, že skutečně můžeme „zachytit okamžiky“ a přinášet do světa naši kreativitu a pozitivní energii.

Článek vznikl za pomoci umělé inteligence ChatGPTVyhledávání v článcích

Nejnovější články

Máme tu zase Mikuláše a zase dvakrát. V pondělí dopoledne potěší tento dárný Svatý nejmenší a jejich rodiče v kostele. V úterý odpoledne můžete dorazit do ORCu na netradiční…
Zobrazit Připravujeme  
Rozkaz zněl jasně: SAVE THE SPACE. Plnilo ho třináct neohrožených astronautů ve složení 10 účastníků a 3 vedoucí. Soudě podle toho, že tu vesmír stále je a my s ním, si nevedli…
Zobrazit Stalo se  
Každá voda nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu. Náš stávající ředitel asi žádnou Stázinu neplánuje, ale plánuje na svých životních cestách pokročit zase o…
Zobrazit Info   Připravujeme  
I salesiánští animátoři mají své celostátní setkání. Nevolí se na něm žádné předsednictvo, užší vedení nebo podobný orgán. O to víc bývá nabité zážitky a zajímavými aktivitami. To…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...