Night club ORC zažil divokou noc

11. 6. 2020 Stalo se  

Někdo má neposedné tenisky, někdo neposedí ani bez tenisek a někdo by rád poseděl, ale prostě mu to nedá. Alespoň jedna z těchto diagnóz bezpečně seděla na každého účastníka včerejší vypečené přespávačky, příhodně nazvané ORC Night.

Když ta středeční velká noc začala, nebylo po hvězdách na obloze ani památky. Na ty noční bylo brzo a ta jedna velká hvězda, která nám prosvětluje každý den, si asi řekla, že se nemusí pořád předvádět. Konečně mraky a déšť si taky zaslouží kousek slávy, a tak se nám předvedly v celé své kráse. Nebylo to poprvé, co jsme museli ukázat, že nejsme z cukru, a jistě to nebylo naposledy, co jsme v této zkoušce obstáli. 

U tradičních night clubů není běžné, aby jejich návštěvníci trávili tolik času venku, tím méně když lije jako z konve, ale ORC je prostě jiná liga. Říkáte mokrá trička, lepkavý písek a kapky na řasách? My odpovídáme fotbal, galantní vybíjená a kluzká lávka na chuť (za natržené tepláky a jiná zpestření volných chvil rodičů se tímto omlouváme). Když jsme po tomhle setu vyrazili do sprch, bylo to trošku z deště pod okap, ale nikdo z návštěvníků si nestěžoval. 

Přímo na komoru

Zmáčení na několik způsobů nás připravilo prakticky na vše, a tak se personál nočního klubu osmělil vytáhnout i nějakou tu komornější aktivitu. „Kdo dá míň“ je fráze, která už se pevně usadila v ekologickém slovníku, spousta lidí ovšem neví, že má své místo i na dražbách, kde se více proslavila její hamižnější sestra. V našem případě se hráči trumfovali o minuty, sekundy a někdy i jejich desetiny. Šlo totiž o To, kdo rychleji předvede vybraný film. Pro někoho možná banální – ne tak pro průvodkyně z Jamajské školky a sestřičky z Kubánské nemocnice. Nadšení, napětí, řev, lomoz, euforie a místy zklamání – prostě takový život v kostce, který ve středisku běžně nabízíme. 

Další detaily ponechám ve vzpomínkách zúčastněných, konečně článek o dlouhé a vydatné noci nemusí být nutně dlouhý jak noc. Pokud chceš vědět a zažít víc, nemůžeš udělat nic lepšího a přitom jednoduššího, než se příště přihlásit taky.

David Němeček

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...