Podivuhodná pouť pouští

29. 7. 2020

„Náš cíl je studna, pospěšme tam, půjdeme spolu, nikdo nesmí být sám.“

V sobotu 18. 7. začala naše společná POdivuhodná POUť POuští. Sedmnáct statečných dívek bylo už od začátku rozhodnuto zdolat nejrůznější překážky a nenechat se ničím zastrašit. Na pomoc byli připraveni hned tři pomocníci z řad vedoucích a dva andělé – kuchařka a zdravotnice – kteří nad námi celý týden bděli.

Společně jsme si vyrobili boty pro zdolání Tekutých písků, občerstvili se v Pomerančovníkovém háji a zajistili si jídlo pro průchod Kritickým pásmem. Také jsme podnikli výlet Zeleným údolím a kochali se překrásnými výhledy do okolí. Poté nás čekala velmi náročná část naší pouti, a to přemožení draka. Na tento úkol jsme se pečlivě připravili. Pracovali jsme na svých schopnostech spolupráce, férovosti, přátelství i sebepoznání a tím získali zbroj srdce, která nám měla pomoci v boji s drakem. Na draka jsme se vydali v noci a po těžkém boji se nám podařilo zvítězit. Přišli jsme sice o meč, ale nabyli vědomí, že žádné zlo není tak velké, aby se s ním nedalo bojovat.

Další den jsme si odpočinuli a občerstvili se obědem na hradě u Krásné paní a posilu načerpaly ze společné mše svaté. Po mši jsme si zazpívali společně „Divné to věci dnes, dějou se v Čučicích“ a poseděli u táboráku.

V pátek navečer jsme se dozvěděli naléhavou zprávu, že Pastýř nás očekává u svého pramene. A tak jsme dorazili k cíli naší POdivuhodné POUti POuští. Setkali jsme se s Pastýřem, který ocenil naši odvahu a vytrvalost během putování a prozradil nám, jaký dar v sobě máme dále rozvíjet. Nahlédnutí do zázračné studny pro nás znamenalo zhodnocení toho, jak jsme se na naší pouti změnili a jestli jsme se trošku blíže posunuli k tomu, jaké bychom chtěli být. A tím už naše putování končilo, ještě závěrečný slavnostní večer, balení věcí a v sobotu už hurá domů.

Naše pouť pro nás byla týdnem plným nových i starých přátelství, smíchu a pobavení, stejně jako zamyšlení a sebepoznání.

Magda Rotreklová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Příběh začal. Napsali jsme svou kapitolu a byli jeho součástí. Prožili jsme týden nabitý akcí, buldogy a neočekávanými zvraty.

Zobrazit

Vyfotit, nadabovat, natočit, navrhovat…takový byl letos mediální tábor!

Zobrazit

Tábor Klubu maminek byl letos napínavý, ale nakonec jsme se všichni radovali, že se můžeme sejít!

Zobrazit

Příměstský tábor s námořní cestou na „Kostrov pokladů“.

Zobrazit

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...