Proškoleni, připraveni

16. 9. 2019 Stalo se  

Po úvodním školení zaměstnanců a dobrovolníků salesiánského střediska je vše připraveno na fantastický školní rok 2019–2020. Kroužky a pravidelné aktivity už jedou na plný plyn!

Základy bezpečnosti, první pomoc, administrativa… Úvodní školení má své náležitosti, ale v salesiánském středisku se většinou neobejde bez her, scének a podobných tanečků. Tentokrát jsme se pobavili u převlékání triček, zkoušení hasicích přístrojů a malování portrétů našich salesiánů.

Mezi novými animátory (salesiánskými dobrovolníky) se objevují tváře holek a kluků, kteří středisko navštěvovali jako děti a teď už budou pomáhat s vedením kroužků. To je dobré znamení, že rosteme společně a chceme se v tom navzájem podporovat. V každém věku máme před sebou nové výzvy.

Zavřete oči a představte si…

…o čem jste snili, když jste byli malí.

Těmito slovy nás kariérová poradkyně Radka uvedla do aktivity, ve které jsme si vyzkoušeli originální způsob, jak doprovázet děti v jejich snech o budoucím povolání. Také tomuto tématu se budeme věnovat v Otevřeném klubu ORC i v kroužcích, kde kariérní poradenství na­bízíme návštěvníkům zdarma.

16. října nás navíc čeká workshop A CO DĚTI?, na který vás můžeme pozvat už teď. Je určen především pro rodiče, kteří si přímo na místě vyzkouší praktické hry zaměřené na seberozvoj a ujasnění životních cílů dítěte.


Zájmové kroužky, aktivity Klubu maminek i programy křesťanské výchovy už běží ve svém pravidelném rytmu. Všem vedoucím i účastníkům přejeme, aby šli do toho srdcem a načerpali co nejvíc dobrého!

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Ještě než rozjedeme ten nejlepší festival, čeká nás Den dětí v ORCu. Tentokrát jsme pro vás připravili ovál, no dobře spíš okruh, s několika zajímavými a zábavnými stanovišti.…
Zobrazit Připravujeme  
V minulém týdnu otevřel náš Klub maminek své dveře dokořán a této lukrativní nabídky využila padesátka maminek se svými ratolestmi. Kromě spousty plánované výtvarné, pohybové a…
Zobrazit Stalo se  
Dostali za úkol nasbírat podpisy od různých takových vyčleněných kategorií - jakoby občanů města Brna a tak. Zajímá tě víc? Přečti rozhovor s účastníkem posledního SPACE
Zobrazit Stalo se  
Křest není jenom kostelní záležitost, svůj křest mají taky ti od rybníka. Sotva naši rybáři byli slavnostně pasováni, oním speciálním rybničním křtem, do rybářského stavu, mohl…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...