Říjnové setkání animátorů

8. 11. 2018 Stalo se  

Animátorská porada? Animátorské setkání? Animátorský večer? Nebo snad dokonce Animátorská žranice? Říkejme si tomu asi, jak chceme, hlavní myšlenka této pravidelné animátorské akce zůstane. A to informovat, diskutovat, naplánovat, domluvit se, naučit se od sebe, vidět se, ochutnat dobré jídlo, ale hlavně – připomenout si, co děláme, proč to děláme, a že to děláme rádi.

Vyhrál jsem v kalču!

Z mého pohledu bylo na setkání nejlepší, že jsem s Míšou vyhrál ve stolním fotbálku nad dvěma Jendy, ale předpokládám, že tohle nikoho nezajímá, nicméně nemohl jsem si nechat ujít příležitost pochlubit se tím v článku.

Trochu jiné portréty

Z pohledu ostatních bylo mnoho jiných věcí, které jim udělaly radost. Třeba scénka z dobývání severního pólu sehraná našimi nadanimátory a inspirovaná hrou Járy Cimrmana. Nebo když jsme si malovali navzájem své obličeje na balónky. To prý taky mnoho lidí bavilo.


Pasivní návštěvník

Někteří byli do hry natolik zapálení, že nafoukli balónek i lidem, kteří k nám vůbec nepatřili. Stali jsme se totiž všichni oběťmi řízeného pokusu na animátorech, který spočíval v tom, že se k nám infiltroval člověk, jenž absolutně nejevil zájem něco dělat. Po hře jsme měli poznat, kdo to byl. Nevěděli jsme, neboť měl úplně stejně poctivě namalovaný balónek jako ostatní. Animátoři ho prostě automaticky vtáhli do hry, aniž by nad tím přemýšleli. To je dobrá vizitka pro animátory, jejichž esenciálními vlastnostmi je být všímavý a motivující, ne?

Součástí animátorského setkání byly také porady v jednotlivých sekcích střediska. To sem píšu jen proto, aby nevznikl dojem, že jsme si jenom hráli a kecali u jídla. Fakt jsme řešili důležité věci. A ne úplně krátce. Tož tak.

Jan Kapounek

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Divadelní soubor HAPPY THEATER ze Salesiánského střediska mládeže v Brně-Žabovřeskách se zúčastnil festivalu loutkového divadla v bezbariérovém divadle Barka.

Zobrazit Stalo se  

Hledáme fundraisera do našeho týmu. Pojďte od května pracovat u salesiánů!

Zobrazit Info  

Víkendová duchovní obnova s Liborem, Jirkou, Anežkou a Milenou má svoji tradici a přitom je pokaždé neobyčejná. Tentokrát jel s námi i třičtvrtěroční Iker! Ale to rozhodně nebylo…

Zobrazit Stalo se  

Únor. Poslední čtvrtek v měsíci. Animátorské setkání. Workshopy. Kečup nebo hořčice? Jakože cože? Čti a dozvíš se víc!

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...