Roušky od salesiánů pomáhají potřebným

22. 3. 2020 Info  

V prvním týdnu karantény se i v salesiánském středisku v Žabovřeskách šily roušky.

Do práce na kole, vydezinfikovat ruce, nasadit roušku a místo práce s dětmi zasednout k šicímu stroji v bezpečné vzdálenosti od ostatních kolegů. Tak se změnil program některých zaměstnanců Salesiánského střediska mládeže Brno-Žabovřesky, které se po přerušení volnočasových aktivit dočasně proměnilo v improvizovanou krejčovskou dílnu. Ušité roušky putovaly do domova seniorů, na interní oddělení Vojenské nemocnice Brno a k dalším potřebným skupinám díky iniciativě sijemerousky.cz.

Máme radost, že můžeme být součástí velké vlny solidarity, která se v České republice zvedla kvůli nedostatku ochranných pomůcek mezi veřejností i ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Zároveň děkujeme dobrovolníkům, kteří nám dodali materiál a pomohli s výrobou roušek i doma.


„(…) Vaše práce má smysl nejen pro jednotlivce, ale i pro Brno a celou společnost. Dále pomáhá uchránit konkrétní zdravotníky, kteří přímo svou specializací jsou určení o tyto pacienty primárně pečovat.“ (MUDr. Tereza Koupá)

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Sejít se v salesiánském středisku u tradičních velikonočních dílniček teď není možné. Ale o velikonoční inspiraci nepřijdete!

Zobrazit Info  

Děti z Klubu maminek, které v této době nemohou navštěvovat aktivity salesiánského střediska, nám posílají krásné obrázky.

Zobrazit Stalo se  

Salesiánské středisko mládeže Brno-Žabovřesky sbírá body za sportovní aktivity na nákup vybavení pro vzdělávací kroužky. Podpořte nás!

Zobrazit Info  

Nečekaně poslední akcí před krizovým režimem střediska byla premiéra muzikálu Alchymista. Představení zazářilo tak říkajíc „za pět minut dvanáct.“ Pár dní poté se salesiánské…

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...