Rybáři duší na přehradě

30. 8. 2023 Stalo se  

Na hájence Moravského rybářského svazu u Brněnské přehrady ubíhá čas jinak. Dva rybníky uprostřed klidného objetí přírody jsou útočištěm a rájem pro začínající i mírně pokročilé rybáře nejen z našeho Rybářského kroužku. A nejen po čas Rybářského tábora ;)

To rybářské dilema

To, co pro neznalého vypadá jako nečinné nudné vysedávání u vody, to pro rybáře všech věkových kategorií je vášní. Už když skládají pruty, myslí na to, jak si zítra zase nahodí. To vzrušení, když se splávek či policajt pohne, to rozhodování, zda ryba zabere na kukuřici či na peletu, to dilema jakým způsobem se podaří která ryba zdolat…..

Bušení na vrata

Tábor to byl příměstský, ale dětem se z něj opravdu odcházet nechtělo a skalní nedočkavci bušili ráno na bránu s pěkným předstihem. Vždy bylo co dělat, a i když si malí rybáři nevěděli s něčím rady, tak jim naši vedoucí rádi poradili a přes vyhlášenou tradiční rybářskou soutěž si všichni vzájemně pomohli. Pořád se něco dělo a na nudu nebyl čas.

Retro na špunt

Děti si mohly vyzkoušet různé rybolovné způsoby – položenou, plavanou, vláčenou, na mlaskačku a dokonce i retro chytání na lískový prut a špunt (ano, i tak se dá chytit kapr). K tomu si zkusily chytat z lodi, upéct chleba, porcovat kapra. V poledňáku se hrály hry a taky jsme slavili narozeniny a uspořádali táborák i pro rodiče.

Rybářský tábor je zábava nejen pro děti ale i pro vedoucí a tak se těšíme zase příště.

Lenka HonecVyhledávání v článcích

Nejnovější články

Od Šumperka až ke hvězdám... Se SPACEm jsme se vydali na cestu překonání sebe samých a strávili jsme v divočině několik dní. Začtěte se do poutavého příběhu, který nám…
Zobrazit Stalo se  
Na hradě Carcassonne došlo k neobyčejnému dobrodružství. Shromáždila se tam skupina mladých dvořanů, kteří brzy zjistili, že něco není v pořádku. Jak to teda vše dopadlo?
Zobrazit Stalo se  
Smršť zážitků na dřeň opět udeřila už začátkem léta. Někteří na ni vyrazili poprvé, někteří už pošesté, ale když jsme se po týdnu loučili, bylo těžké rozeznat, kdo už to spolu…
Zobrazit Stalo se  
Severská sekera už se zatíná do stromů na Rumbursku plných 18 let. Letos se rubáčům, kteří zvládli nachystat plných 27 kubíků, dařilo navzdory několika nečekaným zdravotním…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...