Severská sekera 2018

10. 7. 2018 Stalo se  

První týden v červenci se pro mnohé nese v duchu dřeva a severu. Tak se pojďme podívat na 12. ročník Severské sekery očima čtyřletého sekerníka…

Letos se sešlo devět statečných na cestu do Rumburku, aby pokáceli a srovnali dostatek dříví na zimu pro místní středisko v Jiříkově.


Stejně jako každý rok jsme první tři dny strávili u dřeva, letos ovšem novým způsobem. Stromy za nás pokácel procházející vichr, na nás bylo tyto stromy motorovými pilami a sekerami zpracovat. Aby nebylo málo nového, tak se domluvenému odvozu pokazil chladič a bylo nutné narychlo domluvit nové auto na odvoz. Po menších komplikacích bylo v pátek úspěšně složeno všechno navozené dříví ve stodole v Jiříkově.


V sobotu jsme si vychutnali plnými doušky národní park České Švýcarsko. Barry nás velice ochotně provedl známými i neznámými stezkami, na chvíli jsme se dokonce dostali i do Německa, ale naštěstí jsme se všichni vrátili v pořádku.


Večer jsme potom vše oslavili večerním grilováním na faře, společně s našimi rumburskými přáteli. Panovala zde pohoda a povídalo se u táboráku ještě dlouho do noci.


Nedělní dopoledne se neslo v duchu radosti i smutku: radosti z dodělané práce – a smutku z odjezdu.


Na závěr bych chtěl poděkovat všem organizátorům, jak o. Jiřímu ze strany brněnské, tak i manželům Barákovým, Tomovi a mnoha dalším… Díky vám za skvělou partu a čas strávený s vámi. Tak za rok se těším znovu!


Pavel Gistinger


Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...