Slintající potvora jim pokazila šláftruňk

1. 9. 2022 Salesiánský satir  

Po dobré večeři je u dveří čekalo nemilé překvapení. Už už ukládali Pekingskou kachnu do peřin, když jim zatarasil cestu pes biblických rozměrů. Odkud se vzal a jak to s našimi drahými duchovními dopadlo si přečtěte v novém čísle Salesiánského satira.

Úlekem padli na zadek

Začalo to jako pěkný večer. Salesiáni se dobře najedli ve své oblíbené vietnamské restauraci a vyrazili k domovu. Všechno šlo hladce, až k prvním dveřím. „Strčil jsem klíč do zámku a najednou se ozval výštěk, po kterém jsem málem smetl kluky za sebou. Když jsme se z toho posbírali, zůstali jsme nevěřícně civět do podloubí,“ popisuje první úlek Libor. Toho času se za vstupní vitrínou procházel velký černý pes, který po vykulených salesiánech občas hodil očkem nebo slinou. „Měl hlavu až ke spodním plakátům, vůbec nechápu, kde se tady vzal. Myslel jsem, že mám celkem přehled, kdo nebo co se mi po farnosti toulá, a teď tohle,“ kaje se zadumaně Pavel.

Nasadil Voteklý lejtko

Pes dále korzoval za vstupními dveřmi, jako kdyby hlídal, a nezdálo se, že by se chystal k odchodu. Po chvíli tichého domlouvání na téma „Co s tym“ se salesiáni rozhodli k akci. „Chtěl jsem ho odlákat, aby ostatní mohli projít. Použil jsem jako návnadu svoje voteklá lejtka, ale nefungovalo to. Asi ze mě cítil tu kachnu,“ líčí nepovedený manévr Jirka, kterého pes náhle povalil na zem a začal mu olizovat tvář. Po téhle akci salesiáni pochopili, že čtyřnohý návštěvník není nebezpečný, a odebrali se celou situaci promyslet na svá lože. 

Virtuální rozuzlení

Když se ráno probudili, u snídaně přemýšleli, jestli se jim to celé jenom nezdálo. Tuhle naději ovšem rychle zaplašila cesta na ranní mši. Pes pořád hlídal u dveří, i když těžko říct koho a před čím. Situaci alespoň částečně objasnil až místní IT specialista, který zrovna odemykal svou dnešní šichtu. „To je náš Hlídací pes. Nevím přesně, jak se to stalo, ale vypadá to, že se utrhl ze svého digitálního řetězu a utekl z virtuálního světa až k nám před komunitu,“ přináší jisté rozuzlení Jimi. Krátce poté mistr IT odeslal psa zpět do systému a všichni zúčastnění vyrazili nerušeně za svým posláním.  


Podrobnosti případu

Abyste měli přihlašování kroužků ještě jednodušší, zřídili jsme funkci Hlídací pes. Máte-li zájem o kroužek, který už je plný, stačí kliknout na zvoneček vedle tlačítka „Zapsat se“. Zvoneček zčervená a od té chvíle vám situaci ohlídá právě náš pejsek. Jakmile se v kroužku uvolní místo, přijde vám mail s upozorněním. Pak už stačí se jenom zapsat. Haf! 


Náš občasník Salesiánský satir popisuje skutečné události, které se možná staly úplně jinak. Berte jej tedy s rezervou :). Výjimku tvoří sekce Podrobnosti případu – ta popisuje skutečnosti, které se staly a dějí přesně takhle. 

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

V našem kroužku Výtvarka vznikl soubor děl na téma Zimní zvířata, který můžete vidět v celé kráse v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné. Výstava bude zdobit tamní třetí patro až do…
Zobrazit Info  
Výpravná četa SPACE má za sebou oba podzimní starty. Tentokrát nestačilo jen tak sedět v raketě a nechat se vynést na oběžnou... no teda ne že by to vlastně někdy stačilo. Prostě…
Zobrazit Stalo se  
Jarmarkem a Mikulášskými nadílkami to nekončí. Vyraz do ORCu ochutnat předvánoční atmosféru. Začínáme čichem, potom přijdou na řadu další smysly, protože když na Vánoce jen…
Zobrazit Info  
Hned první adventní víkend bylo u žabinských salesiánů rušno. Tradiční sobotní věnce doplnil v neděli první ročník Adventního jarmarku. Stoly se zaplnily opilými višněmi, voňavými…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...