Stopařův průvodce po Space

23. 9. 2021 Stalo se  

Másla a Sádla si to rozdala přímo na severní točně? Že vám to hlava nebere? Tož to jste asi nebyli na Space. Nevadí, i tak si můžete projít průvodce z akce, který je bohatý na snímky z vesmíru a nechybí v něm ani autentická zpráva jedné kosmonautky.

Minulý týden byla na stránkách našeho salesiánského střediska zveřejněna nabídka na další přespávačku. Podařilo se mi splnit všechny vyděračské požadavky rodičů, abych se na tuto príma akci mohla přihlásit. 

Sádla lépe mazala

Space začínala v pátek 17. 9. v 18:30. Po ubytování a společné večeři jsme hráli seznamovací hry, abychom věděli, s kým budeme trávit příštích několik hodin. Už jako staří známí jsme šli ven a rázem se ocitli poblíž severního pólu mezi Eskymáky ve hře Sobí šlacha. Na tuto hru jsme byli rozděleni do dvou týmů – Másla a Sádla. Sobí šlachu vyhrála Sádla – asi lépe mazala. Další hra na želvičky se odehrávala na tichomořském ostrově Bikiny. Tuto hru pro změnu vyhrála Másla. 

Pilot se žloutkem

Když jsme si dost vyhráli, čekalo nás inspirativní video, jehož pointou bylo to, že si máme plnit své sny. Každý si pak napsal svůj sen (mamonáři své sny) na papír. Posledním večerním úkolem bylo během půl hodiny postavit raketu, která následně odstartuje ze střechy (výška cca 6 m) s vajíčkem jako pilotem. Raketa mohla vypadat jakkoliv, ale mělo to jednu podmínku – muselo být vidět alespoň 25 % vajíčka. Rakety vyletěly ze střechy, bohužel ze 4 pilotů doletěl bez karambolu pouze jeden. Den jsme, jak se na salesiánské odchovance sluší, zakončili citátem a modlitbou.

Smích na greenu

Ráno nás probudila sladká snídaně, po níž jsme hráli Skalní golf, což je tajemný název pro kriket. U této aktivity jsme se opravdu hodně nasmáli. Pak už jsme jen celou akci shrnuli a zhodnotili a do krabice napsali zpětnou vazbu. Závěrečný úklid jsme dost protahovali, abychom se nemuseli rozloučit.

Všem organizátorům bych chtěla za nás účastníky poděkovat, že nám připravili tak skvělou přespávačku. Doufám, že další nebude až za rok.

Majda JůzováVyhledávání v článcích

Nejnovější články

Máme tu zase Mikuláše a zase dvakrát. V pondělí dopoledne potěší tento dárný Svatý nejmenší a jejich rodiče v kostele. V úterý odpoledne můžete dorazit do ORCu na netradiční…
Zobrazit Připravujeme  
Rozkaz zněl jasně: SAVE THE SPACE. Plnilo ho třináct neohrožených astronautů ve složení 10 účastníků a 3 vedoucí. Soudě podle toho, že tu vesmír stále je a my s ním, si nevedli…
Zobrazit Stalo se  
Každá voda nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu. Náš stávající ředitel asi žádnou Stázinu neplánuje, ale plánuje na svých životních cestách pokročit zase o…
Zobrazit Info   Připravujeme  
I salesiánští animátoři mají své celostátní setkání. Nevolí se na něm žádné předsednictvo, užší vedení nebo podobný orgán. O to víc bývá nabité zážitky a zajímavými aktivitami. To…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...