Stopařův průvodce po Space

23. 9. 2021 Stalo se  

Másla a Sádla si to rozdala přímo na severní točně? Že vám to hlava nebere? Tož to jste asi nebyli na Space. Nevadí, i tak si můžete projít průvodce z akce, který je bohatý na snímky z vesmíru a nechybí v něm ani autentická zpráva jedné kosmonautky.

Minulý týden byla na stránkách našeho salesiánského střediska zveřejněna nabídka na další přespávačku. Podařilo se mi splnit všechny vyděračské požadavky rodičů, abych se na tuto príma akci mohla přihlásit. 

Sádla lépe mazala

Space začínala v pátek 17. 9. v 18:30. Po ubytování a společné večeři jsme hráli seznamovací hry, abychom věděli, s kým budeme trávit příštích několik hodin. Už jako staří známí jsme šli ven a rázem se ocitli poblíž severního pólu mezi Eskymáky ve hře Sobí šlacha. Na tuto hru jsme byli rozděleni do dvou týmů – Másla a Sádla. Sobí šlachu vyhrála Sádla – asi lépe mazala. Další hra na želvičky se odehrávala na tichomořském ostrově Bikiny. Tuto hru pro změnu vyhrála Másla. 

Pilot se žloutkem

Když jsme si dost vyhráli, čekalo nás inspirativní video, jehož pointou bylo to, že si máme plnit své sny. Každý si pak napsal svůj sen (mamonáři své sny) na papír. Posledním večerním úkolem bylo během půl hodiny postavit raketu, která následně odstartuje ze střechy (výška cca 6 m) s vajíčkem jako pilotem. Raketa mohla vypadat jakkoliv, ale mělo to jednu podmínku – muselo být vidět alespoň 25 % vajíčka. Rakety vyletěly ze střechy, bohužel ze 4 pilotů doletěl bez karambolu pouze jeden. Den jsme, jak se na salesiánské odchovance sluší, zakončili citátem a modlitbou.

Smích na greenu

Ráno nás probudila sladká snídaně, po níž jsme hráli Skalní golf, což je tajemný název pro kriket. U této aktivity jsme se opravdu hodně nasmáli. Pak už jsme jen celou akci shrnuli a zhodnotili a do krabice napsali zpětnou vazbu. Závěrečný úklid jsme dost protahovali, abychom se nemuseli rozloučit.

Všem organizátorům bych chtěla za nás účastníky poděkovat, že nám připravili tak skvělou přespávačku. Doufám, že další nebude až za rok.

Majda JůzováVyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...