Víkend s muzikálem

24. 2. 2019 Stalo se  

Muzikálový kroužek nacvičuje Alchymistu! Na autorské muzikálové adaptaci brazilského bestselleru spolupracuje v salesiánském středisku v Brně-Žabovřeskách tým mladých herců a dospělých scénáristů, skladatelů a textařů. V přípravách představení se pokročilo i na únorovém soustředění v Rosicích.

Děj Coelhova „Alchymisty“ je bezednou studnicí myšlenek a poselství. Pro únorovou víkendovku jsme si vybrali téma ODVAHA. Týká se totiž nejen hlavního protagonisty našeho muzikálu – pastýře Santiaga – ale i každého z účinkujících, když musí překonat svůj strach a vystupovat, zpívat nebo tančit před publikem. 

„Kdo prožívá svůj Osobní příběh, umí všechno, co potřebuje. Jenom jedno znemožňuje jeho sen: a to je strach.“ (Alchymista)

S písní Vyplouvám a s oříškovými lodičkami jsme se tak vydali čelit našim strachům, pochybnostem, trémě a obavám. Největším pomocníkem nám přitom byla vzájemná podpora a přátelské vztahy v týmu. A samozřejmě humor, který ani v tak vážném příběhu, jakým je Alchymista, nesmí chybět.

Premiéru muzikálu Alchymista plánujeme na začátek roku 2020.

Máme se tedy ještě asi rok na co těšit (a na čem pracovat). Už teď ale žasneme nad krásnými výjevy, scénkami a písničkami, které postupně vznikají. S některou z nich se snad pochlubíme na Závěrečné akademii střediska 9. června.

Víc neprozradíme. Nechte se překvapit!

Anežka Hesová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...