Z Fatimy šli po kolenou do nebe

29. 8. 2023 Stalo se  

Po intenzivní roční přípravě na svátost biřmování jsme se setkali v Čučicích. Člověk by řekl, že máme všechno z přípravy za sebou a že už nejsou žádná témata, která bychom mohli řešit. Ale opak je pravdou. Společně jsme mohli dlouho snídat, modlit se, mlčet, smát se a zpívat…

Hvězdná posila

V úterý jsme se vypravili na pouť v tichu. Cestou nás provázely dopisy s dary. Našli jsme mezi nimi dar radosti, svobody, vytrvalosti, Božího slova a spoustu dalších. Cesta vedla údolím řeky Oslavy a malebné výhledy nám vyrážely dech. Při západu slunce jsme přebrodili řeku a došli do tábořiště. Noc pod hvězdami nás posílila do dalšího dne. Ráno jsme posnídali, uvařili si kafe a někteří zvládli i ranní otužování v řece. Nakonec jsme sbalili věci a vypravili se do nedaleké Náměšti nad Oslavou, odkud nás autobus dovezl zpátky na faru. 

Hod trnovou korunou

Jedním z cílů celé akce byl výběr kmotra a patrona. Velkým pomocníkem nám byl generátor svatých, díky němuž jsme se dostali k osobnostem, o kterých jsme nikdy dříve neslyšeli. Hodně jsme se u toho nasmáli a pomocí kreativního cítění jsme patrony zachytili na plátna. Ve čtvrtek ráno pro nás byla spuštěna katolická opičí dráha. Postupně jsme procházeli stanoviště, kamenovali svatého Štěpána, zpovídali se, nacvičovali podávání svatého přijímání do úst a hod trnovou korunou. Po úspěšném splnění všech úkolů jsme dostali svatozář a karamelky ze Slovinska. 

S jasným přesahem

Odpoledne šlo na dřeň. Začali jsme v “ráji srdce”, odkud jsme byli posíláni do “labyrintu světa”. V každém desetiletí byla možnost vzdělání, rodiny, hledání hodnot, práce i cestování. Mezi námi se ale pohyboval osud, který nám do života přidával radosti (partnera, děti), ale i těžkosti (nemoci, smrt). Večer při reflexi jsme měli prostor mluvit o tom, jak na nás hra působila, co jsme prožívali a jak jsme se u toho cítili. Myslím, že přesah do života je jednoznačný a hluboký. 

Za Duchem do sklepa

Pátek byl duchovně laděný. Libor pro nás měl připravenou katechezi k evangeliu z minulé neděle o Ježíši, který šel po vodě. Tohle evangelium nás zásadně provázelo celým týdnem. Po obědě jsme si vyráběli svíčky, jednu pro nás a druhou pro našeho kmotra, aby se za nás mohl intenzivněji modlit. Vybírali jsme různé vůně a chvílemi to v jídelně a kuchyni vypadalo jako v chemické laboratoři. Večer jsme prožili takovou malou vigilii k Duchu Svatému. Začátek probíhal ve sklepě za tmy, postupně jsme si zapálili naše svíčky a vydali se k ohni. Zpívali jsme, chválili Boha a sdíleli jsme všechno, co bylo na srdíčku. 

Po celém týdnu se nám loučilo těžko, ale s vidinou, že náš společný čas ještě nekončí a v září to zase rozjedeme ve velkém.

Páťa Kosíková


Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Od Šumperka až ke hvězdám... Se SPACEm jsme se vydali na cestu překonání sebe samých a strávili jsme v divočině několik dní. Začtěte se do poutavého příběhu, který nám…
Zobrazit Stalo se  
Na hradě Carcassonne došlo k neobyčejnému dobrodružství. Shromáždila se tam skupina mladých dvořanů, kteří brzy zjistili, že něco není v pořádku. Jak to teda vše dopadlo?
Zobrazit Stalo se  
Smršť zážitků na dřeň opět udeřila už začátkem léta. Někteří na ni vyrazili poprvé, někteří už pošesté, ale když jsme se po týdnu loučili, bylo těžké rozeznat, kdo už to spolu…
Zobrazit Stalo se  
Severská sekera už se zatíná do stromů na Rumbursku plných 18 let. Letos se rubáčům, kteří zvládli nachystat plných 27 kubíků, dařilo navzdory několika nečekaným zdravotním…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...