Žabiny postihla záplava dětí a vajec

10. 4. 2019 Stalo se  

Na rozdíl od jiných let nepřišly jarní záplavy s oblevou, ale až s nástupem Velikonoc. Vodu vystřídala vajíčka a pracovníky záchranných složek děti a jejich rodiče. Salesiánské středisko mládeže v Žabinách se tak ocitlo až po okraj zatopené výtvarnými kreacemi, zajímavými nápady a všudypřítomným smíchem.

Velikonoční tvoření v salesiánském středisku

Toto úterý bylo pro výtvarné dílny jako stvořené. Sluníčko zahodilo tradiční dubnový ostych a vyhnalo Žabiňáky mladšího i staršího věku do zdejšího salesiánského střediska. Vedle možnosti navštívit některý z kroužků, nebo Otevřený klub ORC, přišla nadstandardní nabídka Velikonočního tvoření na plných čtrnácti stanovištích. A že bylo do čeho se pustit.

Tradice jasně zavelela, takže stanoviště malování vajec a pletení pomlázek nemohla chybět a pořádně se prohýbala pod náporem účastníků, zvláště mladých pletačů a pletaček. Další tradiční témata uchopili u salošů neotřele, a tak došlo na výrobu zaječích zadečků, lentilkových kytiček nebo antistresových vajec. Na některých stanovištích pak místní komunita ukázala, že tradice je sice  důležitá, ale klidně se snese s otevřeností novým věcem a nápadům. Účastníci Velikonočního tvoření tak mohli pokračovat například výrobou soli do koupele a balzámu na rty, nebo unikátními stanovišti se sprejováním velikonočních motivů a s pečením hostií. Na čerstvém vzduchu prý chutnaly báječně. 

Když hojné desítky spokojených dětí a rodičů opouštěly areál ověšeny různými výrobky a úsměvy, stěží byl někdo na pochybách o přínosnosti a smysluplnosti podobných akcí. Pokud jsi na pochybách ty a zdá se ti to celé příliš pohádkové, přijď se příště přesvědčit na vlastní oči… a taky uši a ruce.  

David Němeček

Prolistujte si salesiánský Velikonoční speciál!

Partnerem akce Velikonoční tvoření je Pantograff art store Brno. Děkujeme za spolupráci!

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Příměstský keramický tábor

Zobrazit Stalo se  

Narnijský tábor v Čučicích

Zobrazit Stalo se  

V úterý odpoledne vyrazila naše devítičlenná brněnská posádka na již tradiční Severskou sekyru. Po několika hodinách cesty se před námi objevila rumburská fara, kde nás očekávali…

Zobrazit Stalo se  

Máme otevřeno každé úterý 9:00–12:00 a 14:00–18:00. Můžete přijít platit hotově, odevzdat přihlášku a nebo se poradit ohledně zápisů.

Zobrazit Info  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...