Žabiny postihla záplava dětí a vajec

10. 4. 2019 Stalo se  

Na rozdíl od jiných let nepřišly jarní záplavy s oblevou, ale až s nástupem Velikonoc. Vodu vystřídala vajíčka a pracovníky záchranných složek děti a jejich rodiče. Salesiánské středisko mládeže v Žabinách se tak ocitlo až po okraj zatopené výtvarnými kreacemi, zajímavými nápady a všudypřítomným smíchem.

Velikonoční tvoření v salesiánském středisku

Toto úterý bylo pro výtvarné dílny jako stvořené. Sluníčko zahodilo tradiční dubnový ostych a vyhnalo Žabiňáky mladšího i staršího věku do zdejšího salesiánského střediska. Vedle možnosti navštívit některý z kroužků, nebo Otevřený klub ORC, přišla nadstandardní nabídka Velikonočního tvoření na plných čtrnácti stanovištích. A že bylo do čeho se pustit.

Tradice jasně zavelela, takže stanoviště malování vajec a pletení pomlázek nemohla chybět a pořádně se prohýbala pod náporem účastníků, zvláště mladých pletačů a pletaček. Další tradiční témata uchopili u salošů neotřele, a tak došlo na výrobu zaječích zadečků, lentilkových kytiček nebo antistresových vajec. Na některých stanovištích pak místní komunita ukázala, že tradice je sice  důležitá, ale klidně se snese s otevřeností novým věcem a nápadům. Účastníci Velikonočního tvoření tak mohli pokračovat například výrobou soli do koupele a balzámu na rty, nebo unikátními stanovišti se sprejováním velikonočních motivů a s pečením hostií. Na čerstvém vzduchu prý chutnaly báječně. 

Když hojné desítky spokojených dětí a rodičů opouštěly areál ověšeny různými výrobky a úsměvy, stěží byl někdo na pochybách o přínosnosti a smysluplnosti podobných akcí. Pokud jsi na pochybách ty a zdá se ti to celé příliš pohádkové, přijď se příště přesvědčit na vlastní oči… a taky uši a ruce.  

David Němeček

Prolistujte si salesiánský Velikonoční speciál!

Partnerem akce Velikonoční tvoření je Pantograff art store Brno. Děkujeme za spolupráci!

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Mraky Živé vody, obnova křtu v temném sklepě. Hra, víra, práce a vzdělávání. A hlavně spousta zábavy a zážitků na celý život. Taková byla letošní duchovní obnova pro mladé.
Zobrazit Stalo se  
Zažíváme trošku předčasný apríl, ale příchod jara to nemůže ohrozit. Den D je za dveřmi, takže nejvyšší čas nachystat moreny a vyrazit někam k řece. Třeba první jarní úterý ke…
Zobrazit Připravujeme  
Velikonoční zajíček už si hledá košíček, a tak je nejvyšší čas pozvat vás na další ročník jedné z našich nejkreativnějších akcí. Velikonoční tvoření letos vypukne o svatém týdnu v…
Zobrazit Připravujeme  
Našel si Romeo svou Julii a Ivan Nastěnku, nebo z toho vznikl milostný trojúhelník? Zeptali jsme se přímých účastnic Love Space - naší akce pro mládež, která byla doslova nabitá…
Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...