Ztracené umění - výtvarný workshop

13. 5. 2019 Stalo se  

26. 4. byl den, na který se těšili mladí a nadaní umělci, kteří pracovali na svých soutěžních projektech déle než měsíc… i my – jejich lektoři. Ale všechno bylo jinak.

Již několikátým rokem s úspěchem přebíráme v Praze hlavní ceny ve výtvarné soutěži To je hlína. A to hned v několika kategoriích! Letos jsme byli v plné kráse zastoupeni nejen v několika věkových kategoriích v keramice a výtvarce, ale přidalo se k nám i mediální oddělení, konkrétně fotografové.

Všechna díla byla pečlivě zabalena a odeslána. A čekalo se.

V době, kdy měla přijít skoro „samozřejmá“ pozvánka na slavnostní předávání v Nové pražské radnici, jsem zvedla telefon a od hlavní organizátorky soutěže jsem se dozvěděla, že ze Žabin žádný balíček nedošel. Ani na poště se nám nic nepodařilo vystopovat. Balík zmizel.

Opravdu hořká pilulka.

Ale protože jsme měli chuť společně něco podniknout a zažít, vypravili jsme se nakonec hledat zcela jiné ztracené umění. Východně od Brna, na úpatí Buchlovských kopců do vesničky Střílky, která je známá svým úžasným barokním hřbitovem.

Zde žije ve svém ateliéru známý keramik Karel Žíla, který přijal mladé výtvarné adepty a zasvětil nás nejen do tajů vzniku samotného umění, ale i do jeho prezentace. Pod jeho vedením vznikaly keramické sochy i reliéfy inspirované barokem a jeho duchem. A na zahradě proběhla i vernisáž s odborným komentářem. A taky piknik.

V zámeckém parku jsme kromě her zažili i tvorbu Land Artu - což je umění, které se rodí přímo v krajině, kdy se jako výtvarný materiál používají předměty přímo z místa vzniku objektu.

Celý den uběhl neuvěřitelně rychle. A všichni jsme si toto vykročení z běžného dne báječně užili.


Lenka Honecová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Den turnajů má za sebou třetí ročník. Více než dvacet hráčů se utkalo na třech sportovištích. O góly, napětí ani zábavu opět nebyla nouze. Podívejte se, kdo si odnesl jednu z…
Zobrazit Stalo se  
Hravý kuchtík, Kutil Bobři, Sportovní hry, Keramické šikulky, Žonglér, Video. Nic ti to neříká? Nejvyšší čas se dovzdělat. Podívej se, která z těchto našlapaných aktivit by byla…
Zobrazit Info  
Kroužky už nám několik dní běží. Aby běžely tím správným směrem a bez újmy na zdraví, museli jsme se i letos hned na začátek potkat a pořádně se proškolit. Podívejte se, jak se…
Zobrazit Stalo se  
Babí léto je tu a s ním se již tradičně pojí Den turnajů v Otevřeném klubu ORC. Opět tři oblíbené velkostolní hry, opět spousta nervy drásající zábavy, opět nadílka zajímavých cen…
Zobrazit Připravujeme  

Otevírací doba

Pondělí 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Úterý 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Středa 08:30 – 12:30  14:00 – 19:00
Čtvrtek   08:30 – 12:30  14:00 – 18:00
Pátek 08:30 – 12:30  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

  Prosím čekejte...