Ztracené umění - výtvarný workshop

13. 5. 2019 Stalo se  

26. 4. byl den, na který se těšili mladí a nadaní umělci, kteří pracovali na svých soutěžních projektech déle než měsíc… i my – jejich lektoři. Ale všechno bylo jinak.

Již několikátým rokem s úspěchem přebíráme v Praze hlavní ceny ve výtvarné soutěži To je hlína. A to hned v několika kategoriích! Letos jsme byli v plné kráse zastoupeni nejen v několika věkových kategoriích v keramice a výtvarce, ale přidalo se k nám i mediální oddělení, konkrétně fotografové.

Všechna díla byla pečlivě zabalena a odeslána. A čekalo se.

V době, kdy měla přijít skoro „samozřejmá“ pozvánka na slavnostní předávání v Nové pražské radnici, jsem zvedla telefon a od hlavní organizátorky soutěže jsem se dozvěděla, že ze Žabin žádný balíček nedošel. Ani na poště se nám nic nepodařilo vystopovat. Balík zmizel.

Opravdu hořká pilulka.

Ale protože jsme měli chuť společně něco podniknout a zažít, vypravili jsme se nakonec hledat zcela jiné ztracené umění. Východně od Brna, na úpatí Buchlovských kopců do vesničky Střílky, která je známá svým úžasným barokním hřbitovem.

Zde žije ve svém ateliéru známý keramik Karel Žíla, který přijal mladé výtvarné adepty a zasvětil nás nejen do tajů vzniku samotného umění, ale i do jeho prezentace. Pod jeho vedením vznikaly keramické sochy i reliéfy inspirované barokem a jeho duchem. A na zahradě proběhla i vernisáž s odborným komentářem. A taky piknik.

V zámeckém parku jsme kromě her zažili i tvorbu Land Artu - což je umění, které se rodí přímo v krajině, kdy se jako výtvarný materiál používají předměty přímo z místa vzniku objektu.

Celý den uběhl neuvěřitelně rychle. A všichni jsme si toto vykročení z běžného dne báječně užili.


Lenka Honecová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Příměstský keramický tábor

Zobrazit Stalo se  

Narnijský tábor v Čučicích

Zobrazit Stalo se  

V úterý odpoledne vyrazila naše devítičlenná brněnská posádka na již tradiční Severskou sekyru. Po několika hodinách cesty se před námi objevila rumburská fara, kde nás očekávali…

Zobrazit Stalo se  

Máme otevřeno každé úterý 9:00–12:00 a 14:00–18:00. Můžete přijít platit hotově, odevzdat přihlášku a nebo se poradit ohledně zápisů.

Zobrazit Info  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...