Carlo Acutis

Carlo Acutis – teenager

(3. května 1991 – 12. října 2006)Nový blahořečený v Assisi 10. 10. 2020


Naším cílem je být Nekonečným, ne konečným. Nekonečno je naší vlastí. 

Všichni se narodíme jako originály, 
mnozí umírají jako kopie.

Zemřel na akutní leukémii 12. října 2006 v Monze v pouhých 15 letech. 5. července 2018 byl prohlášen za Ctihodného Božího služebníka a 10. října 2020 za blahoslaveného.

Carlo Acutis se narodil 3. května 1991 v Londýně. Krátce po jeho narození se rodina stěhuje do italského Milána. Carlo studuje na jezuitském lyceu. Zajímá ho programování, vytváří webové stránky a stříhá videa. Pro informatiku je velmi zapálený, jeho přátelé a někteří informatici z oboru ho považují za génia

V Carlově životě se naplno projevuje Boží milost. K I. sv. přijímání jde už v sedmi letech a od tohoto dne si nikdy nenechává ujít každodenní setkání s Ježíšem ve mši svaté. Každý den se také modlí růženec. Snaží se vždy malou chvíli adorovat Ježíše v Eucharistii, protože je přesvědčen, že trávit čas s Ježíšem v Eucharistii vede ke svatosti. Připravuje výstavu o eucharistických zázracích, která má velký úspěch v Itálii i v zahraničí. Podle Carla by mělo být Boží slovo naším kompasem, ke kterému je třeba stále se vracet. Na cestu do nebe však potřebujeme i další speciální prostředky – svátosti a modlitbu. Pro Carla představuje Eucharistie středobod života, je jeho „dálnicí do nebe". 

Staral se o chudé lidi bez domova. Zemřel na akutní leukémii 12. října 2006 v Monze v pouhých 15 letech. 5. července 2018 byl prohlášen za Ctihodného Božího služebníka a 10. října 2020 za blahoslaveného.

Carlo si často kladl otázku, čím to, že jsou takové fronty na rockové koncerty a do kina, ale žádné fronty na Ježíše v Eucharistii? Kdyby lidé věděli, o co přichází, byly by kostely přeplněné k prasknutí! Často opakoval, že v Nejsvětější Svátosti je Ježíš přítomen úplně stejně, jako tomu bylo před 2000 lety za dob apoštolů. Tehdy lidé za Ježíšem museli utíkat, dnes však na nás Ježíš čeká v jakémkoliv blízkém kostele.

Carlo ve druhých viděl obraz Krista, každá osoba pro něj byla důležitá, byla znamením Ježíšovy velké lásky. Z vlastního kapesného jednou koupil dva spacáky a dal je bezdomovcům, kteří přespávali poblíž jejich domu. Protestoval, že mu maminka chce koupit dvoje boty, když mu přece stačí jedny. Jindy se mu nelíbilo, že si chce maminka koupit krém za 50 Euro, když existují lidé, co umírají hlady. 

Své znalosti informatiky si nenechával pro sebe, ale dělil se o ně s kamarády. I toto je láska – jeho schopnosti měly být především „pro nebe“. O tom svědčí i webové stránky, které založil (miracolieuca­ristici.org). 

Na první místo vždy dával Boha a věděl, že se Bůh nachází především v potřebných, opuštěných, chudých.

Zkus si každý den v krátké modlitbě popovídat s Pánem Ježíšem o těch, kterým se něčeho nedostává, a pokud je to možné, tak je i něčím obdaruj! 

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

První adventní jarmark se uskuteční v prosince 2022. Zapojte se, jste srdečně zváni!
Zobrazit Připravujeme   Info  
V sobotu 18. června se uskutečnil výlet pro děti z náboženství do Vizovic a Malenovic. Účast byla hojná!
Zobrazit Stalo se  
V pátek 10. 6. 2022 proběhne večer Noc kostelů, kterému bude předcházet BestFest v našem středisku
Zobrazit Stalo se  
Zveme vás k hlubší přípravě na slavnost Seslání Ducha svatého. Po devět večerů se budeme v našem kostele scházet po vzoru apoštolů a Panny Marie k společenství modlitby, svědectví…
Zobrazit Stalo se  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...