NADACE PŘÁTEL DONA BOSKA SLAVÍ KULATINY

Nadace přátel Dona Boska slaví letos 30. výročí založení. Co ale o ní víme? 

Historie vzniku Nadace přátel Dona Bosca v Brně je úzce spjata se slibem zatčených Salesiánů v soustřeďovacím táboře v Oseku u Duchcova v padesátých letech, že budou-li se moci vrátit do Žabovřesk a pokračovat ve svém díle, znovu vybudují oratoř a postaví kostel. Po čase se to opravdu povedlo, zahájily se stavební práce a v roce 1994 vznikla Nadace přátel Dona Boska.


Proč je tu Nadace dnes a jaké je její poslání?

Hlavním zaměřením Nadace je zajišťování finanční podpory střediska a farnosti, tak tomu ostatně vždy bylo. Dárci poskytují finance i třeba odkazují movitý majetek. Nadace se vždy také  snažila být vedle toho i živým společenstvím opravdových přátel Dona Boska, společenstvím, které podporuje děti a mládež na jejich cestě k dospělosti a umožňuje jim tak zdravý růst. Společenstvím, které je takto součástí dění a hrdým podporovatelem celého salesiánského díla. Každý z nás vidí a cítí, že taková podpora má smysl.

Můžu být i já členem Nadace?

Ano! Členem Nadace se může stát kdokoli, kdo symaptizuje s myšlenkami Dona Boska a salesiánů a rád by dílo podpořil. Nadaci tvoří lidé různého věku, profesí i zaměření – pestrost je určitě na místě, můžeme se v mnohém vzájemně obohacovat a inspirovat.

Jaké jsou vize Nadace do budoucna?

Rádi bychom Nadaci zmodernizovali, otevřeli více veřejnosti a také mladším členům. Momentálně se nacházíme v bodě generační obměny. Přejeme si posilovat rodinnost našeho společenství, prohlubovat salesiánské podvědomí a vytvořit zajímavou nabídku pro duchovní život. Tvořit rodinu, kde budeme vědět co vlastně děláme, proč to děláme a bude nám spolu dobře. Více informací o počátcích Nadace si můžete přečíst v rozhovoru s Lubošem Krejčím, pamětníkem první oratorní generace v Brně a představeným Nadace. 

Rozhovor vyšel v roce 2019 v Salesiánském magazínu a je ke stažení zdeKontakty na Nadaci:

Boris Vejlupek: nadace@brno.sdb.cz

Vašek Vlach: vaclav.vlach@brno.sdb.cz


Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Když se zavřou jedny dveře, otevírají se nové. Liborovi se právě otevírají dveře do Zlínské komunity, kde bude od září působit. Rozhodně mu ale nezavíráme naše brněnské dveře a…
Zobrazit Stalo se  
Chtěli byste věnovat nějaký čas sobě, vašemu vztahu i vztahu s Bohem?
Zobrazit Info  
V neděli se sešla odcházející a nově nastupující Pastorační rada. Jaký byl program jejich společného zasedání?
Zobrazit Stalo se   Info  
Na konci loňského roku vydalo Biskupství brněnské spolu s komunikačním týmem videozpravodaj AŽNAVĚKY, ve kterém představují diecézi a vše, co se v ní děje, okem kamery. Vydali…
Zobrazit Stalo se   Info  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...