Opět v Praze

Náš výlet začal srazem u autobusového nádraží v 15:05. Cesta do Prahy byla zdlouhavá a nekonečná, ale ve svitu lamp jsme ji nakonec spatřily. Když jsme se ubytovaly (v tělocvičně u sestřiček v Karlíně) a navečeřely, tak jsme se všechny shromáždily v tělocvičně, kde nám Dari pověděla něco o představách Boha, měly jsme napsat na papír, co se nám vybaví, když uslyšíme slovo Bůh a zamýšlely jsme se nad tím, jestli máme i my nějakou svoji představu o Bohu. Pak už jen modlitba a pohádka o Modré karkulce a rychle spát. Ráno nás probudilo brnkání na kytaru a zpívání. Jakmile jsme se nasnídaly, vyrazily jsme do zrcadlového bludiště. Zrcadla jsou tam různě zkřivená a vy se v každém vidíte jinak. V jednom jsem dvakrát, ve druhém zase moc hubená a v dalším mám moc velké ruce. Moc jsme se u toho nasmály! Zpátky do centra jsme se svezly lanovkou. Z lanovky máte Prahu jako na dlani. Viděly jsme z ní Pražský hrad a taky Karlův most. Pak nás čekala ještě ZOO. Tam byla spousta zvířat, třeba lachtani, kteří se před námi předváděli, gorily nebo sloni. Jedno slůně slavilo třetí narozeniny a chovatelé pro něj připravili překvapení. Cestou do Brna jsme mezi sebou sdílely zážitky, smály se, povídaly si a bylo to typické holčičí cestování, které určitě všichni znáte. 

Výlet jsem si i přes nepříznivé počasí, mokro v botech a zimu moc užila a děkuji Evě a Dari, že ho zorganizovaly. 

Hanka Maliňáková

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

V rámci Roku Božího slova budeme postupně číst knihu Skutky apoštolů, až do slavnosti výročí posvěcení našeho kostela 23. května.

Zobrazit

V neděli 19. ledna sestry salesiánky otevřou dveře veřejnosti.

Zobrazit Připravujeme  

V sobotu 11.1.2020 jsme se se skupinou 13 dětí vypravili na slavnou betlémskou cestu do Třeště.

Zobrazit Stalo se  

Zveme všechny děti, rodiče a prarodiče na maškarní bál s Káťou a Škubánkem. V neděli 19. ledna od 14:00–

Zobrazit Připravujeme  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb­.cz

Salesiáni v ČR

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...